Łóżko z pojemnikiem czy bez? Czy warto dopłacać za pojemnik w łóżku jednoosobowym?

Przeglądasz oferty łóżek jednoosobowych, masz już nawet kilka modeli na oku. Sprawdzasz ceny i okazuje się, że meble z pojemnikiem na pościel są droższe, więc pojawia się pytanie – co wybrać? Czy wart dopłacić za dodatkowe miejsce do przechowywania?

Łóżka jednoosobowe z pojemnikiem – czy warto kupować?

Zaczniemy od konkretów – naszym zdaniem łóżko jednoosobowe z pojemnikiem na pościel to zawsze opłacalny wybór, bez względu na wielkość pomieszczenia oraz ilość miejsca do przechowywania. W takiej skrzyni można schować nie tylko dodatkową pościel i poduszki, ale także akcesoria, różnego rodzaju wyposażenie, którego nie masz gdzie trzymać.

Łóżko jednoosobowe z pojemnikiem to częste rozwiązanie w pokojach dzieci (zobacz na meblobranie.pl), a także w pokojach gościnnych czy w małych sypialniach, mieszczących się w kawalerkach. Zajmuje taką samą ilość miejsca, co wersja bez a pozwala na funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni. I w praktyce, zwykle różnica w cenie nie jest aż tak znacząca, aby było to nieopłacalne. Jak sprawdzisz poszczególne produkty, to modele z pojemnikiem są droższe średnio o 100-200 zł, nie więcej. A jak uda ci się trafić na promocję, to kupisz łóżko jednoosobowe ze skrzynią na pościel, które jest tańsze od modeli niezabudowanych. Wybór jest prosty, prawda? W takim razie zobacz, jakie są typy takich łóżek.

Rodzaje łóżek z pojemnikiem na pościel

Łóżka z pojemnikiem na pościel dostępne są w różnych konfiguracjach. Jeśli chodzi o ich wymiary, to najczęściej dostępne są wersje 80×200 cm oraz 90×200 cm. Osoby o wzroście powyżej 180 cm powinny poszukać mebla o długości 220 cm lub zakupić łóżko jednoosobowe na wymiar.

Łóżka drewniane zwykle wyposażone są w jeden długi lub w dwa krótsze, wysuwane pojemniki. Dwie skrzynie to bardziej praktyczna opcja, umożliwiające funkcjonalne zagospodarowanie miejsca, zwłaszcza jeśli do pojemników chcesz schować nie tylko pościel.

W przypadku łóżek tapicerowanych wykorzystuje się podnoszony stelaż, a skrzynia ukryta jest w środku mebla. Dostęp nie jest co prawda tak wygodny, jak w przypadku wysuwanych pojemników, aczkolwiek nie da się ukryć, że wygląda to bardziej estetycznie. Dodatkowo jest to idealne rozwiązanie, gdy urządzasz długi, lecz wąski pokój i wyciąganie skrzyni byłoby niemożliwe lub utrudniałoby jakikolwiek inny ruch.

Na co zwracać uwagę, kupując łóżko dziecięce, do pokoju gościnnego?

Mamy jeszcze kilka wskazówek, które mogą ci się przydać podczas zakupu łóżka jednoosobowego z pojemnikiem.

Do pokoju gościnnego oraz do sypialni poleca się meble tapicerowane, natomiast do pokoju dziecięcego – drewniane. Tapicerowane łóżka, choć bardziej bezpieczne (nie posiadają ostrych zakończeń), mogą się nie sprawdzić w przypadku najmłodszych, a to dlatego, że znacznie trudniej jest je wyczyścić. Oprócz tego zbiera się w nich kurz, nie jest to dobry wybór dla alergików.

Należy też zwrócić uwagę na to, że łóżko do pokoju dziecięcego powinno mieć dodatkowe barierki, zabezpieczające przed przypadkowym wypadnięciem w nocy.

Ostatnią kwestią są uchwyty pojemników. Frezowane wyglądają bardziej nowocześnie oraz minimalizują ryzyko uderzenia się o wystające elementy, dlatego, jak może się już domyślasz, polecamy je zwłaszcza do pokoju dziecka. Z drugiej strony plusem uchwytów jest to, że zmieniając je, możesz odmienić wygląd mebla, nadać mu bardziej industrialnego, lub wręcz przeciwnie, glamour charakteru. Zastanów się, jakie są twoje potrzeby i na tej podstawie zdecyduj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *