Jak przygotować ścianę do natrysku gotowej masy szpachlowej?

Popularnym sposobem na uzyskanie idealnie gładkich ścian w dowolnym pomieszczeniu jest pokrycie ich gotową masą szpachlową. Charakteryzuje się ona sporą elastycznością, znakomitym przyleganiem oraz wysoką odpornością na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Jednak, jak nakładać gotową masę agregatem?

Bez gruntowania i naprawy ubytków ani rusz

Niezależnie od rodzaju gładzi szpachlowej, pierwszym etapem powinno być zawsze odkurzenie ścian i ich porządne zagruntowanie dedykowanym preparatem lateksowym bądź akrylowym. Jego zadanie polega na znacznym zniwelowaniu chłonności podłoża przy jednoczesnym zwiększeniu przyczepności.

Dodatkowo zachodzi konieczność usunięcia starych warstw farby lub tapety, a także wyeliminowania wszelkich niepożądanych rys i pęknięć zaistniałych w obrębie tynku — najlepiej za pomocą innowacyjnej masy naprawczej zawierającej włókno szklane. Pamiętajmy bowiem, że szpachlowanie ma sens jedynie na perfekcyjnie równej nawierzchni. Po zrealizowaniu powyższych czynności warto jeszcze przeprowadzić ostateczny test gładkości ścian poprzez przetarcie po nich dłonią w kilku miejscach.

Zadbajmy o newralgiczne elementy

Istotną rolę w omawianym procesie odgrywa dokładne zabezpieczenie listew przypodłogowych, narożników, profili okiennych i drzwiowych, klamek czy nawiewników samoprzylepną taśmą papierową, ewentualnie folią malarską. Celem takiego działania jest zarówno zapobieżenie zabrudzeniu tych elementów, jak i ich skuteczne ochronienie przed szkodliwymi związkami chemicznymi.

Jeśli chodzi o wybór gotowej gładzi szpachlowej do nakładania za pomocą agregatu, to doskonale sprawdzi się masa samorozlewna, przeznaczona do maszynowego, cienkowarstwowego pokrywania wszelkich nawierzchni płaskich (tynków gipsowych, tynków cementowych, płyt gipsowo-kartonowych itp.). Jej użycie gwarantuje oszczędność cennego czasu i środków finansowych, gdyż nie wymaga rozrabiania ani ręcznego rozprowadzania.

Więcej o tym, jak uzyskać idealną gładź, można przeczytać na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/instrukcje-montazu/276578/doskonala-gladz-bez-uzycia-szpachli-szybkie-dzialanie-z-agregatem/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *