Wakacyjny ogród. Jak najlepiej spędzić w nim czas?

Latem wszyscy uwielbiamy spędzać czas w ogrodzie i choć większość z nas wykorzystuje tę przestrzeń do regularnego opalania się i cichego wypoczynku, to istnieją również inne sposoby na zagospodarowanie tych kilku godzin na świeżym powietrzu. Jakie?

Kwiaty, krzewy i warzywa, czyli bierzemy się za uprawianie roślin

Wakacje to świetna okazja do zadbania o nasz ogród. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na piękną pogodę, która sprzyja tego rodzaju zajęciom. Dodatkowo ogrodnictwo jest wyjątkowo relaksujące i od lat należy do jednych z najpopularniejszych letnich atrakcji. Długie godziny spędzone na słońcu pośród ulubionych roślin to prawdziwe ukojenie dla naszych szarganych codziennością nerwów. Pamiętajmy również, że efekty ogrodowych wysiłków okazują się niezwykle satysfakcjonujące – nie ma przecież nic przyjemniejszego niż widok pięknie kwitnących kwiatów, bujnych krzewów czy dorodnych warzyw, które wyszły spod naszej ręki.

Nie zapominajmy, że aby nasz ogród wyglądał naprawdę wspaniale, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Dobrej jakości łopatki, pazurki, grabie, kosiarki i inne tego typu akcesoria istotnie ułatwiają nam pracę, ale niestety zajmują sporo miejsca. Gdzie je przechowywać? Najlepszym rozwiązaniem okazują się domki ogrodowe. Te niewielkie, ale stylowe budynki świetnie sprawdzają się w roli schowków i są niezastąpione podczas letnich sesji ogrodniczych.

Eleganckie przyjęcia i rodzinne obiady

Wspaniałym sposobem na celebrację lata jest organizacja eleganckiego przyjęcia w ogrodzie. Jak je urządzić? Wśród krzewów i niskich drzew ustawmy drewniany stół i przyozdóbmy go letnimi kwiatami oraz obrusem z naturalnego materiału (np. z lnu). Zadbajmy również o klimatyczne światła. W tym wypadku wspaniale sprawdzą się ekologiczne lampy zasilane energią słoneczną, których ciepły blask sprawi, że nasz ogród zamieni się w prawdziwą bajkową krainę. Najważniejszym elementem naszego przyjęcia jest jednak jedzenie – aby naprawdę zaskoczyć naszych gości, przyrządźmy kilka rodzajów eleganckich przekąsek i podajmy je w towarzystwie niezwykle modnych jadalnych kwiatów.

Inną formą ogrodowej biesiady jest rodzinny obiad. W tym wypadku postawmy na dania z grilla, kolorową sałatkę i domową lemoniadę. Pamiętajmy, że podczas tego typu spotkań kwestia dekoracji nie należy do najważniejszych. Na urządzanym przez nas obiedzie najistotniejsze jest to, by wszyscy czuli się komfortowo i dobrze się bawili.

Szałowe wakacje, czyli ogrodowe zabawy z dziećmi

Ogród daje niezwykłe możliwości w kwestii zabaw z dziećmi. W trakcie upalnego lata ustawmy w nim basen oraz kilka wodnych sikawko-węży i zabawmy się w rodzinny aquapark. Na takim placu zabaw świetnie sprawdzą się również wodne ślizgawki, na których nasze pociechy będą mogły się naprawdę wyszaleć.

Innym sprawdzonym sposobem na urozmaicenie maluchom czasu spędzanego w ogrodzie jest urządzenie im ich prywatnej przestrzeni. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się domki ogrodowe, w których zazwyczaj trzymamy narzędzia, kosiarkę, grilla i inne tego typu akcesoria. Jak zmienić ten niewielki sosnowy budynek w prawdziwy domek przygód lub królewski zamek? To proste! Wystarczy go opróżnić i razem z dziećmi pomalować oraz odpowiednio przyozdobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *