Styl loftowy w marynistycznym klimacie

Modny od kilku sezonów styl loftowy zyskał nową odsłonę. Projektanci wnętrz proponują w tym sezonie loft z nutą marynistyczną. Nadmorskie klimaty idealnie się wręcz nadają na letnie miesiące. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest połączenie surowego stylu industrialnego z elementami kojarzącymi się z morzem, słońcem i plażą. Dzięki temu prostemu zabiegowi styl loftowy zyska lekkość, a Ty odmienisz swoje wnętrze na wakacje. W poniższym artykule wskazujemy praktyczne wskazówki, jak szybko zmienić aranżację w salonie.

Zabawa kontrastami

Styl loftowy kojarzący się głównie z pofabrycznym budownictwem w ciągu ostatnich lat zyskał wierne grono wielbicieli. Zwłaszcza w wielkomiejskim otoczeniu ten styl sprawdza się doskonale. Salon zaaranżowany w ten sposób jest funkcjonalny, a przy tym bardzo nonszalancko się prezentuje. W tym sezonie projektanci wnętrz poszli o krok dalej i połączyli surowy styl industrialny z kojarzącym się z wakacjami stylem marynistycznym. Nadmorski klimat miast portowych bazuje na stonowanej kolorystyce bieli, błękitów i zieleni, którą z powodzeniem możesz przenieść do swojego salonu. Kontrast między surowością stylu loftowego a świeżością znad morza widać doskonale w kwestii doboru mebli i dodatków, które spinają całą kompozycję w spójny obraz.

Komfort i styl

Wybór mebli do relaksu jest podstawą w aranżacji każdego salonu. Komfort i stylowy wygląd zapewni wygodna sofa lub narożnik. W mniejszym salonie sprawdzi się doskonale sofa Axel marki Gala Collezione, której forma idealnie wpisuje się w styl loftowy. Z kolei miękkie siedzisko i wysokie oparcie sprawiają, że relaks jest jeszcze przyjemniejszy. Charakterystyczne dla stylu loftowego barwy szarości i czerni można z powodzeniem zastąpić stonowanymi barwami wzburzonego morza. Projektanci wnętrz proponują wybrać obicie sofy w kolorze szaroniebieskim, które dobrze będzie współgrać z paletą kolorystyczną stylu marynistycznego, jednocześnie nie rezygnując z efektu surowości, jaki daje industrialna aranżacja.

Postarzane drewno

Zarówno w stylu loftowym, jak i marynistycznym chętnie wykorzystywane jest postarzane drewno. Jednak, aby osiągnąć spójność stylistyczną w salonie, warto wybrać meble w jednej tonacji kolorystycznej. Świeży efekt zapewni postarzane bielone drewno z widocznym zarysem sęków. Zachowana zostanie surowość, a przy tym widoczne będzie nawiązanie do drewnianego molo obmywanego przez morskie fale. W tym stylu sprawdzą się do salonu takie meble jak stolik kawowy z grubych desek, regał na książki i dekoracje oraz komoda na niezbędne w pokoju dziennym akcesoria.

Dodatki dopełniające aranżację

Chcąc skutecznie rozjaśnić i ożywić styl loftowy, warto wybrać do wnętrza odpowiednie dodatki. Wspomniana kolorystyka bazująca na bieli, beżach, odcieniach niebieskiego i morskiego sprawdzi się idealnie w połączeniu z charakterystycznymi dla loftowego stylu barwami szarości, czerni i starego złota. Dobrym rozwiązaniem będą zatem białe dekoracje jak doniczki z metalu na ozdobne rośliny, ramy obrazów z malowanego na biało drewna, czy białe poduszki z grubej koronki klockowej. Dodanie niebieskich akcentów wzmocni nadmorski klimat w salonie. Idealnie wkomponują się w całość także elementy starego złota w postaci lampionów na świecie, tac na wazon z kwiatami oraz lampy stojące w industrialnym stylu. Na koniec podłogę warto zdobić naturalnym dywanem z plecionej morskiej trawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *