Przygotuj się na remont kuchni

Remont kuchni to prawdziwe wyzwanie. Oprócz rzeczy typowo technicznych jak malowanie czy kładzenie kafelek, warto zastanowić się nad dobrym sprzętem, który zwieńczy dzieło. Chodzi tu przede wszystkim o wybór zmywarki, baterii kuchennej i innych sprzętów gospodarstwa domowego.

Od czego zacząć remont kuchni?

Remont kuchni zacznij od projektu. Możesz projekt kuchni zrobić sam lub zlecić w profesjonalnym biurze projektowym. Zaplanuj, czy będzie to mała inwestycja, której celem będzie zmiana starej frani na pralkę LG czy też może gruntowny remont kuchni. Przed rozpoczęciem remontu kuchni wynieś wszystkie niepotrzebne z niej rzeczy. Dzięki temu będziesz miał miejsce na wszystkie manewry związane z malowaniem, kafelkowaniem czy skręcaniem mebli.

Pamiętaj, że najpierw zajmujesz się sufitem i ścianami. Przy remoncie kuchni zapewne będziesz musiał zająć się skucie starych płytek. Malowanie i kafelkowanie jest najbardziej brudną czynnością więc podłogę warto zostawić sobie na kolejny etap. Kiedy ułożysz panele, deskę podłogową bądź wykładzinę PCV możesz zacząć instalować meble. Na tym etapie pamiętaj, że musisz mieć wycięty otwór pod zlew oraz miejsca pod zmywarkę, pralkę czy inne urządzenia.

Finalną czynnością jest wieszanie nowych lamp oraz wypełnianie kuchni drobiazgami, które stanowią kropkę nad i całego remontu.

Jakie meble kuchenne wybrać?

Meble kuchenne, które wybierzesz muszą być przede wszystkim funkcjonalne i mieścić urządzenia, których używasz na co dzień w kuchni. Jeśli masz miejsce to centralnym punktem będzie duży stół z wygodnymi krzesłami. Same meble możesz zamówić wykończone lakierem w kolorze z palety RAL lub zdecydować się na inne rozwiązanie. Rosnącą popularnością cieszą się fronty wykonane z MDF-u i oklejone albo okleiną naturalną bądź folią, której kolor czy nadruk jest praktycznie nieograniczony.

Pamiętaj, by spytać się sprzedawcy bądź stolarza, od którego kupujesz meble, czy materiały użyte do produkcji mebli są odporne na warunki panujące w kuchni. Chodzi o wilgoć oraz wysokie temperatury. Jeśli tak nie będzie, możesz spodziewać się problemów w postaci „napuchniętych” frontów czy odklejających się obrzeży. W przypadku małych kuchni pojemna zabudowa jest na wagę złota podobnie jak blat kuchenny, na którym przygotujesz swoje ulubione potrawy.

Tani remont kuchni? To możliwe!

W dobie rosnących cen zastanawiasz się zapewne, ile kosztuje remont kuchni i czy da się go zrobić taniej. W przypadku, gdy sam będziesz wykonywał prace, odejdzie ci wysoki koszt robocizny. Rób to jednak tylko wtedy, gdy wiesz, że masz umiejętności do takich czynności jak wymiana płytek czy wykończenie ścian. Możesz kupić tańsze wyposażenie kuchni, które będzie spełniać swoją rolę. i obniży koszt remontu kuchni. Zmywarki, pralka LG czy bateria kuchenna w wybranych sklepach internetowych może być tańsza niż w sklepie stacjonarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *