Czy karnisz metalowy to dobry wybór?

Drewniane karnisze już dawno wyszły z mody i zostały zastąpione modelami metalowymi. Są one najczęściej kupowanym rodzajem karniszy ze względu na ich uniwersalność, lekkość, dużą wytrzymałość i trwałość. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Z całą pewnością warto, gdyż są one dostępne w bardzo przystępnych cenach, a więc ich zakup nie przyczyni się do nadwyrężenia budżetu.

Wybieramy karnisze metalowe – co ma największe znaczenie?

Karnisze metalowe dostępne są w tak wielu wersjach, że nie ma żadnego problemu z dostosowaniem ich do wystroju wnętrza. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach urządzanych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Jak najbardziej dopasujemy je do stylu rustykalnego czy też skandynawskiego. Tak naprawdę to będą się ładnie prezentowały w każdym wnętrzu. Do wyboru są różne modele, kolory i nawet nakładki. Karnisze metalowe nadają wnętrza charakteru i są nieprzeciętną ozdobą okienna. Składają się one z drążka, wsporników i nakładek. Drążki mogą mieć przekrój okrągły, kwadratowy lub prostokątny. Te pierwsze idealne są we wnętrzach typowo rodzinnych, gdzie ceni się ponad wszystko przytulność. Z kolei miłośnikom stylu skandynawskiego polecane są karnisze kwadratowe. To samo dotyczy wnętrz urządzonych zgodnie z duchem nowoczesności. Z kolei we wnętrzach eleganckich najlepiej sprawdzają się karnisze prostokątne.

W przypadku karniszy metalowych do wyboru mamy dwie opcje – podwójną i pojedynczą. W przypadku tych pierwszych do dyspozycji są dwa drążki. Na jednym zawieszamy firanę, a na drugim zasłonę bądź też czy panele ozdobne. Przez zawieszenie firan i zasłon można uzyskać efekt trójwymiarowości oraz zwiększyć prywatność i ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Karnisze metalowe mogą być rurowe lub szynowe. Na tych pierwszych mamy kółka z żabkami lub system ukrytych żabek na ślizgach. Można je zamontować na ścianie lub suficie. Modele szynowe zwykle montuje się jako podsufitowe. Żabki w ich przypadku są najczęściej umieszczone w prowadnicach znajdujących się w profilu aluminiowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *