10 powodów, dla których warto kupić sztuczne kwiaty do biura

Kwiaty są doskonałym dodatkiem do wystroju wnętrz, ponieważ dodają im klasy, a zarazem wprowadzają przyjazny klimat. Dlatego też tak dobrze sprawdzają się w biurach – szczególnie tych, gdzie przyjmuje się wielu klientów czy kontrahentów. Jednak w takich miejscach trudno byłoby nieustannie kupować nowe kwiaty, które bardzo szybko traciłyby swoją świeżość. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się sztuczne kwiaty, które wraz z coraz lepszą jakością stają się coraz modniejsze.

10 zalet sztucznych kwiatów w biurze

Można tutaj wymienić 10 wymiernych zalet, które przemawiają, że do każdego biura warto kupić sztuczne kwiaty:

1) Są bezproblemowe w użytkowaniu. Można je kupić w tradycyjnej kwiaciarni lub zamówić w internecie (np. w hurtowni kwiatów sztucznych www.bomm.pl). Raz ustawione nie będą potrzebowały takiej opieki jak żywe kwiaty. Będzie można o nich „zapomnieć”, choć cały czas będą cieszyć oczy swoim wyglądem.

2) Wyglądają bardzo realistycznie. Jakość produkowanych obecnie sztucznych kwiatów jest tak wysoka, że w wielu przypadkach odróżnienie ich od tych świeżych wymaga dłuższej chwili zastanowienia. Wyglądają one bardzo naturalnie, a zarazem są dużo łatwiejsze w aranżacji od bukietów z żywych roślin.

3) Nie mają alergenów. Sztuczne kwiaty nie powodują uczucia duszności, jakie może pojawić się przy świeżych bukietach. Wyglądają one naturalnie, ale nie mają zapachu ani kwiatowego pyłku. Są więc bezpieczne dla tych osób, które cierpią z powodu alergii na kwiaty. Dzięki nim nie trzeba sobie radzić z przykrymi konsekwencjami takich alergii.

4) Nie trzeba wydawać majątku. Ich cena jest niższa albo porównywalna z kwiatami świeżymi. Jednak te sztuczne posiadają tutaj znaczną przewagę – kupuje się o wiele rzadziej niż kwiaty żywe, dlatego w ogólnym rozrachunku wypadają dużo taniej.

5) Mogą przetrwać w biurze przez wiele lat. Jest to oczywiście bardzo wygodne. Do tego, te same kwiaty mogą służyć do tworzenia różnych aranżacji – bo nawet przekładane nie będą się psuły.

6) Bukiety ze sztucznych kwiatów mogą przedstawiać ich najróżniejsze rodzaje. Tak więc widok ulubionej rośliny będzie dostępny o każdej porze roku. Do tego takie kwiaty będą dostępne w różnych kolorach – tak, by tworzone z nich bukiety były naprawdę idealne.

7) Wyróżniają się dużą trwałością. Sztuczne kwiaty bez problemu przetrwają transport, nie da się ich łatwo złamać, a nawet kiedy w biurze spadną czy się przewrócą – nic im się nie stanie. Przetrwają w bardzo dobrym stanie przez wiele lat.

8) Nie wymagają pielęgnacji. Nie trzeba tutaj pamiętać o ich podlewaniu, szukaniu doniczek czy ziemi. Nie pochłaniają one uwagi, nie więdną a od czasu do czasu wystarczy je przetrzeć z kurzu.

9) Są idealne do utrzymania porządku w biurze. Po pierwsze, nikt z pracowników nie musi ponosić odpowiedzialności za ich utrzymanie, a po drugie nie ma potrzeby ich nieustannego zastępowania (jak kwiatów żywych). Nie tworzą też bałaganu związanego z opadaniem liści czy płatków.

10) Pozwalają na oszczędność czasu. Kupuje się je raz na kilka lub nawet kilkanaście lat. Nie generują obowiązków związanych z pielęgnacją. Nie trzeba też ich wymieniać. Pozwala to na zajęcie się sprawami biura, a nie jego dekoracjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *