Wymiana listew przypodłogowych – jak to zrobić krok po kroku

Nie ma chyba lepszego sposobu na poprawienie jakości życia i zadowolenia z własnych czterech kątów, niż szybkie i tanie odświeżenie mieszkania. Nie mamy tu jednak na myśli malowania i zmiany kolorów pomieszczeń. Oczywiście jest to z pewnością przyjemny, aczkolwiek dosyć pracochłonny i absorbujący proces. Krótko mówiąc – można prościej. Rekomendowanym przez nas sposobem na turboodświeżenie wnętrz przy niewielkich wydatkach jest wymiana listew przypodłogowych. Na czym polega proces? Jest naprawdę prosty.

Szybka wymiana listew przypodłogowych

Sam proces demontażu starych i montażu nowych cokołów, bo tak zwykło się również nazywać owe listwy, jest w swojej istocie bardzo prosty. Montaż odbywa się zazwyczaj przy pomocy specjalnego kleju, albo – przykładowo – z pomocą dedykowanych klipsów. Wszystko zależy od rozwiązań stosowanych przez danego producenta i naszych oczekiwań. Nie podlega natomiast dyskusji fakt, że instalację cokołów powinno się zaczynać od elementów narożnych. Skutkuje to prostym przebiegiem całego procesu i – co szczególnie ważne – idealnym spasowaniem wszystkich elementów z podłogami i ścianami. Oczywiście można również poprosić wyspecjalizowaną ekipę, która w sprawny sposób rozprawi się z problemem. Kluczowym faktem jest, że wymiana przebiega bardzo szybko i bezinwazyjnie.

Tanie i efektowne odświeżenie mieszkania

Chyba nie masz już cienia wątpliwości, że wymiana listew przypodłogowych jest szybkim sposobem na powiew estetycznej świeżości w każdym pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie nie tylko dość szybkie, lecz również tanie. Na rynku jest dostępnych wiele listew różniących się kolorami, materiałem wykonania i stylem. Niektóre minimalistyczne, bardziej nowoczesne, inne z kunsztownymi wykończeniami pasującymi do bardziej klasycznych wnętrz nawiązujących do barokowego przepychu. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie. Przy tym jest to mniej czasochłonny sposób na nowy oddech Twojego mieszkania, niż np. malowanie ścian i sufitów na nowy kolor. Warto przy tym zastanowić się nad tym czy stosować wszędzie takie same wykończenia czy też nadać nieco różnorodności naszym wnętrzom. Ten drugi sposób może naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Sprawdzone rozwiązania to gwarancja zadowolenia

Bez wątpienia wartym zaznaczenia punktem jest temat zakupów. W końcu nasze cokoły przypodłogowe nie biorą się z niczego. Przemyślany zakup w renomowanych sklepach jak Parkiety.pl czy podobnych jemu salonach internetowych daje Ci pewność, że nie będziesz musiał reklamować, ani wymieniać listew po kilku tygodniach. To właśnie jakość produktów, które najczęściej kupujemy w przypadkowym markecie budowlanym, jest najczęstszym powodem niezadowolenia z efektu. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania od dobrych dostawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *