Szafki pod umywalkę nablatową podwieszane czy wolnostojące? Poznaj zalety!

Umywalki nablatowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych. Na ich popularność wpływają walory estetyczne oraz możliwość optymalnego zagospodarowania przestrzeni w łazience. Szafka pod umywalkę nablatową zajmuje bowiem niewiele miejsca oferując przy tym cenną przestrzeń do przechowywania środków czystości oraz innych akcesoriów łazienkowych. Szafki pod umywalkę nablatową mogą być powieszane lub wolnostojące. Czym charakteryzują się oba te rozwiązania?

Wolnostojące szafki pod umywalkę nablatową i ich zalety

Wolnostojące szafki pod umywalkę nablatową są klasycznymi rozwiązaniami, z którymi nadal spotkać się można w wielu polskich łazienkach. Są bardzo proste w montażu oraz pozwalają na ukrycie przed wzrokiem syfona umywalki. Oferują ponadto sporo cennego miejsca, które może zostać wykorzystane do przechowywania w ich wnętrzu akcesoriów łazienkowych. W szafkach najczęściej trzymamy chemię łazienkową, akcesoria do sprzątania oraz inne przedmioty, do których chcemy mieć łatwy i szybki dostęp. Ze względu na swój tradycyjny design, szafki wolnostojące najlepiej prezentują się w łazienkach urządzonych w tradycyjnym stylu.

Wolnostojące szafki pod umywalkę nablatową z wyglądu przypominają klasyczne meble. Wyposażone są w cztery stabilne nóżki, na których opiera się cała ich konstrukcja. Instalacja takiej szafki w łazience jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Szafki wolnostojące występują ponadto w różnych rozmiarach, co pozwala na ich dostosowanie do wielkości łazienki oraz rozmiarów wybranej umywalki nablatowej. Wolnostojące szafki pod umywalkę zazwyczaj posiadają otwierane na zewnątrz drzwiczki, a w ich wnętrzu mogą mieścić się także dodatkowe półeczki ułatwiające porządkowanie zawartości oraz pomagające w utrzymaniu ładu w pomieszczeniu.

Podwieszane szafki pod umywalkę nablatową – rozwiązania do nowoczesnych łazienek

Bardzo modne w ostatnich latach stają się podwieszane szafki pod umywalkę, które zaczynają coraz skuteczniej wypierać klasyczne szafki na nóżkach. Takie meble prezentują się zwykle nowocześniej i estetyczniej od swoich wolnostojących odpowiedników, przez co chętnie sięgają po nie osoby marzące o łazience urządzonej w bardziej modernistycznych klimatach. Podwieszane szafki pod umywalkę nablatową mocowane są bezpośrednio do ściany i podobnie, jak ich klasyczne odpowiedniki, pozwalają na ukrycie w swoim wnętrzu syfona i przyłączy instalacji wodnej. Ich instalacja wymaga jednak nieco więcej wprawy i zachodu niż montaż klasycznych szafek na nóżkach.

Podwieszane szafki pod umywalkę nablatową, ze względu na ich wiszącą konstrukcję, zazwyczaj wyposażone są w praktyczne szuflady, w których możemy przechowywać np. środki czystości, akcesoria do sprzątania oraz inne przedmioty, po które często sięgamy. Ze względu na sposób mocowania oraz brak fizycznych nóżek, sprzątanie łazienki z podwieszaną szafką pod umywalkę jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Możliwe jest bowiem sprawne zamiecenie lub umycie podłogi podczas standardowego sprzątania łazienki bez konieczności schylania się i osobnego czyszczenia przestrzeni zlokalizowanej bezpośrednio pod szafką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *