Sprawdź, jak poprawić jakość zasilania

Dobra jakość zasilania ma szczególne znacznie szczególnie w przemyśle. Obecnie w wielu dużych firmach zwiększa się ilość tak zwanych odbiorników nieliniowych. W związku z tym jakość energii elektrycznej znacznie spada. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie filtrów aktywnych.

Na ratunek wysokiej jakości

Filtry aktywne to urządzenia, które umożliwiają tak zwaną kompensację mocy biernej oraz zmniejszają ryzyko pojawienia się efektu migotania światła. W swoim działaniu wykorzystuje on regułę słuchawek aktywnych. Jaka jest ich główna rola? Zbieranie wszelkiego rodzaju szumów, które występują w jego otoczeniu. Kolejnym krokiem jest wytworzenie przebiegu w przeciwfazie. Jeśli zostanie on połączony z sygnałem zamierzonym, efektem jest cisza. Podczas instalacji filtru należy pamiętać o tym, by go odpowiednio zabezpieczyć. W grę wchodzi zarówno zabezpieczenie zwarciowe jak i przepięciowe. Warto również wspomnieć, że zainstalowanie filtrów aktywnych jest dość łatwe i nawet średnio doświadczony elektryk nie powinien mieć z tym problemu. Oczywiście, jak w przypadku montażu każdego innego urządzenia należy sprawdzić cały system.

Dlaczego warto?

Filtry aktywne pozwalają na kompensację mocy biernej i korektę prądu w tak zwanym przewodzie neutralnym. Może on pracować w temperaturze między 0 stopni Celsjusza a 40 stopni Celsjusza. Wysokość jego pracy nie może przekraczać 1000 metrów. Korzyści z zastosowania filtrów aktywnych jest mnóstwo. W związku z tym, że możemy zastosować go zarówno na ścianie jak i w szafie rozdzielnicy rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w przemyśle jak i u indywidualnych odbiorców. Filtr aktywny Sine Wave z Schneider Electric może dostosować się do obciążenia jedno lub trójfazowego, co również poszerza pole jego użycia. Filtry aktywne pozwalają na sporą oszczędność energii oraz zapobiegają procesowi zbyt wczesnego starzenia się urządzeń.

Pogarszanie się energii elektrycznej może doprowadzić do spadku wydajności urządzeń w firmie. Oznacza to automatycznie zmniejszenie produkcji, a co za tym idzie mniejsze zyski przedsiębiorstwa. Wykorzystanie filtrów aktywnych może temu zaradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *