Rośliny do biura na wynajem – innowacyjny sposób na ekologiczne open-space

Biura typu open space budzą mieszane emocje. Zwolennicy wskazują na duże możliwości otwartych przestrzeni w organizacji pracy i ułatwieniu działań zespołowych. Przeciwnicy zarzucają im hałas, niesprzyjające warunki do skupienia i kreatywnej pracy. Wiele zależy jednak od odpowiedniej aranżacji przestrzeni. Powinna ona nie tylko spełniać obowiązujące przepisy, ale i stać się przyjaznym miejscem pracy. Ważne jest rozplanowanie stanowisk, dobór odpowiednich mebli i oświetlenia. Przydatne będą także rośliny do biura. Doskonale wpiszą się w nowoczesny design, pomogą stworzyć bardziej naturalną atmosferę i sprawią, że firma będzie podążać z duchem eko.

Zalety biur typu open space

Otwarte przestrzenie przez pracowników wielu korporacji kojarzone są z oszczędnością miejsca i cięciem kosztów podczas urządzania firmowych wnętrz. Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Rzeczywiście, aranżacja biura open space może okazać się bardziej ekonomiczna. Rozwiązanie to ma jednak także inne zalety.

Odpowiednio dobrane meble do biura ustawione nie w zamykanych gabinetach, ale przestronnych wnętrzach, dobrze sprawdzają się przede wszystkim w sektorach stawiających głównie na pracę zespołową. Często formę tę wybierają agencje reklamowe i marketingowe oraz inne marki działające w branżach kreatywnych. Pracownicy mogą szybko się ze sobą kontaktować, błyskawicznie rozwiązywać problemy, pracować w kilkuosobowych grupach i organizować tzw. burze mózgów, które pozwalają skutecznie rozwiązywać problemy oraz wpadać na nieszablonowe pomysły.

Dla ekstrawertyków taka organizacja pracy może okazać się wprost wymarzona i przynieść naprawdę wysoką efektywność. Wiele osób nie lubi pracować w samotności, woli na bieżąco konsultować swoje pomysły z innymi i wspólnie wykonywać zadania. Biura open space ułatwiają taki system pracy.

Główne atuty otwartych przestrzeni to:

• duże możliwości łączenia osób w większe zespoły,

• poprawa wewnętrznej komunikacji w firmie,

• doskonały przepływ informacji i dokumentów,

• dostępność przełożonych.

Przestronne open space pozwalają wybierać innowacyjne meble, ciekawie i nowocześnie aranżować przestrzeń. Niewielkie gabinety nie dają takich możliwości.

Wady biur typu open space

W miejscach, gdzie pracuje kilkanaście, kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób pracownicy mogą mieć problem z koncentracją potrzebną do wykonywania swoich zadań. Wiele osób nie potrafi wydajnie pracować, gdy otacza ich hałas. Rozmowa grupy ludzi jest w stanie wygenerować dźwięk o natężeniu około 50-60 dB. Trudne i bardziej złożone zadania najłatwiej jest zaś wykonywać w środowisku, gdzie wartość ta nie przekracza około 35-55 dB.

Tematem spornym często bywa temperatura panująca w pomieszczeniu. Dla jednych podkręcona klimatyzacja jest optymalna, inni odczuwają w takich samych warunkach dotkliwe zimno. Podobna zasada dotyczy grzejników. Ekologiczne biuro powinno optymalizować koszty ogrzewania i klimatyzacji. Otwarte przestrzenie nie zawsze na to pozwalają.

Rośliny do biura – wprowadź naturę do open space

Open space często urządzone są w nowoczesny, minimalistyczny sposób. To sprawia, że mają one nieco surowy charakter. Doskonałym sposobem, aby nadać im bardziej przytulnego klimatu i stworzyć przyjazną atmosferę są rośliny do biura. Jednak wkomponowanie skrzynek oraz tradycyjnych doniczek w otwarte przestrzenie nie jest łatwe. Doskonałym rozwiązaniem mogą stać sie ogrody wertykalne, które poprawią klimat, wprowadzą powiew natury i sprawią, że eko biuro będzie zgodne z trendami przyjaznymi planecie.

Ciekawą alternatywą są innowacyjne meble do biura z żywymi roślinami. Korzystną ofertę wynajmu roślin posiada firma 4NatureSystem – https://4naturesystem.com/pl/innowacyjne-meble-biuro-rosliny. Jest to linia gotowych mebli z żywymi roślinami. Klienci mogą wybrać stelaże wolnostojące, obsadzone roślinami z jednej lub dwóch stron. Dostępne są opcje wolnostojące stacjonarne, które mogą pełnić np. funkcję oryginalnych ścianek działowych w open space. Stelaże mobilne można wykorzystać, aby dowolnie aranżować przestrzeń. Dzięki nim ekologiczne biuro można zaprojektować bardzo szybko i bez większych problemów. Kolejną propozycją są konstrukcje przyścienne (wiszące lub stojące). Można je wstawić np. do przestrzeni rekreacyjnej (tzw. strefy chillout), która coraz częściej pojawia się w dużych korporacjach. Sprawdzone gatunki roślin produkują tlen i pochłaniają promieniowanie emitowane przez monitory komputerów, a zarazem dodają firmowym wnętrzom designerskiego charakteru. Warto podkreślić, że system posiada automatyczne nawadnianie i technologię oświetlenia LED. Zużycie wody i prądu jest ograniczone do minimum, co powinno zainteresować wszystkich projektujących ekologiczne biuro. Klienci mogą dobrać abonament dopasowany do własnych potrzeb i cieszyć się zielenią bez konieczności jej samodzielnego projektowania oraz pielęgnacji.

Jakie kolory zastosować w open space?

Przyjazne przestrzenie open space powinny być odpowiednio zaprojektowane. Zapewnienie każdemu pracownikowi minimum 13 m2 wolnej objętości pomieszczenia i ergonomiczne meble do biura to podstawa. Warto zadbać również o jednolitą kolorystykę. Najlepiej postawić na biele, szarości, beże i błękity. Odcienie te wspomagają koncentrację i doskonale komponują się z ekologiczną zielenią roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *