Rolety wewnętrzne jak i zewnętrzne

Wewnętrzne akcesoria okienne coraz częściej stanowią niezwykłą alternatywę dla klasycznych firanek, które powoli, ale systematycznie tracą na swojej popularności. Różnego rodzaju osłony zewnętrzne nie tylko chronią wnętrza przed nadmiarem słonecznych promieni, ale również osłaniają domowników przed spojrzeniami ludzi z zewnątrz. Niektóre z nich mogą pełnić nawet funkcje ochronną przed włamaniami.

Zarówno wewnętrzne modele rolet, jak i markizy czy okiennice spełniają wiele różnorodnych funkcji, zarówno tych praktycznych jak i estetycznych. Jeśli są odpowiednio dobrane nie tylko będą idealnie pełniły funkcję do której zostały stworzone, ale również będą ozdobą każdego wnętrza, nadając im charakteru i niepowtarzalnego designu.

Dzisiejszy rynek daje konsumentom możliwość doskonałego dopasowania takich osłon zarówno do tradycyjnych pionowych okien, jak i tych połaciowych. Każdy producent okien i rolet ma w swojej ofercie szeroki asortyment i chętnie wam podpowie co kupić. Ponadto często osłony wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta, co pozwala na dopasowanie och nawet do tych okien, które charakteryzują się niestandardowymi wymiarami czy kształtami. Warto jednak mieć na uwagę jedną kwestię. Takie osłony dzieli się na sterowane ręcznie oraz takie, które zamykają się i otwierają za pomocą odpowiedniego elektrycznego mechanizmu. O ile te pierwsze montować można na każdym etapie, o tyle te drugie najlepiej montowań na etapie budowy lub remontu domy czy mieszkania – wszystko dlatego, że działanie całego systemu wymaga stworzenia dość skomplikowanego okablowania, a to wiąże się z pewnymi zniszczeniami. Taka sama zasada dotyczy także montażu okiennic – im wcześniej ich umieszczenie zostanie zaplanowane tym lepiej. Okiennice nie tylko są praktyczne, ale również mogą nadawać elewacji budynku bardzo ciekawego wyglądu, pod warunkiem oczywiście, że zostaną one idealnie dopasowane do jego fasady. Mitem jest, że okiennice nadają się wyłącznie do starych kamienic i zabytkowych budynków. Te produkowane współcześnie są bardzo nowoczesne, więc idealnie będą pasowały nawet do nowych, bardzo nowoczesnych budynków.

Poza roletami i okiennicami, na rynku dostępne są także zewnętrzne markizy – które ze względu na swoje bardzo praktyczne zastosowanie cieszą się coraz dużą popularnością Ponadto są one stosunkowo tanie, dają doskonały efekt ochronny oraz mogą pełnić funkcje dekoracyjną dla całej fasady budynku. Ich ogromną zaletą z pewnością jest fakt, iż posiadają one umiejętność odbijania ciepła słonecznego przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności. Co ważne, markizy nadają się nie tylko do klasycznych okien. Doskonale sprawdzą się również w przypadku okien dachowych, dla których znalezienie odpowiedniej osłony, ze względu na specyficzną ich konstrukcję nie jest takie proste.

Jeśli poszukujemy osłony na okna umieszczanej wewnątrz, pełniącej rolę firanek, warto skupić się przede wszystkim na:

-roletach rzymskich będących pewnego rodzaju modelem dekoracyjnych zasłon, które można w dowolnym momencie rozsuwać i zasuwać,

-roletach weneckich, które jeśli są całkowicie opuszczone wyglądają niemal identycznie jak klasyczne zasłony (w przeciwieństwie jednak do nich dają zdecydowanie lepszą ochronę),

-rolety austriackie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *