Remont łazienki – co wiedzieć i na co zwrócić uwagę?

Każde pomieszczenie w domu lub mieszkaniu prędzej czy później czeka remont. Dotyczy to także łazienki. Zmiana wyglądu i zwiększenie funkcjonalności – to główne kwestie, które są wtedy analizowane przez mieszkańców. Jednak, aby cieszyć się ładną i wygodną łazienką, należy zwrócić uwagę na materiały, które zostaną użyte przy jej renowacji.

Projekt – pierwszy krok do sukcesu

Bez względu na to, czy remont dotyczy całego domu, czy wyłącznie jednego pomieszczenia, wszystko zaczyna się od projektu. Jeśli nie mamy zmysłu przestrzennego, o pomoc dobrze jest poprosić fachowca. Projektanci wnętrz potrafią zdziałać cuda i nawet z najciaśniejszej łazienki mogą zrobić funkcjonalne wnętrze.

Przy planowaniu wyglądu trzeba już mieć w głowie pewne kwestie, które ułatwią nam albo architektowi pracę. Czy mają być kafle, panele czy drewno. Wanna czy prysznic. Jaka ma być kolorystyka i styl. Obecnie na rynku jest bardzo dużo produktów, które pozwalają nie tylko na spójne wnętrza, ale też na rozsądny eklektyzm, gdzie mimo różnic, wszystko jednak do siebie pasuje (wyznacznikiem może być tutaj kolor lub motyw).

Nie oszczędzaj na produktach!

Chytry traci dwa razy. Jest to znana prawda. Dlatego też przy remoncie nie ma miejsca na półśrodki. Należy wybierać produkty o określonej renomie. Oszczędzanie może się skończyć na rychłych naprawach świeżo odnowionego pomieszczenia. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku łazienki, gdzie panuje wilgotne środowisko. Należy wybrać odpowiednią farbę, którą pomalujemy sufit, wysokiej jakości glazurę o odpowiedniej klasie ścieralności, baterie prysznicowe oraz te do umywalki i meble. Im lepszej jakości komponenty, tym lepiej będą się sprawować. Wiadomo, na pewne rzeczy, jak np. osadzanie kamienia czy ślady wapienne w kabinie prysznicowej nie ma rady, jednak im lepszej jakości kafle czy szyba prysznicowa, tym łatwiej będzie je później utrzymać w czystości.

Narzędzia, które przydadzą się przy remoncie

Poza oczywistymi narzędziami, jak pędzle, wałki, wiertarka oraz zestaw kluczy i śrubokrętów, może się okazać, że zajdzie także potrzeba przycięcia kafli. Mimo swojej foremności, pomieszczenia, niestety, nie są tworzone pod wymiary glazury. Dlatego też trzeba ją czasem dociąć. Idealne do tego są przecinarki do glazury marki Husqvarna. Mają one całkiem kompaktowe wymiary i są łatwe w przechowywaniu. Dlatego też, jeśli remontujemy własnym sumptem, mogą się one okazać bardzo przydatne w przyszłości (np. przy remoncie kuchni czy balkonu). Modele TS 230 F czy TS 66 R cechują się wszechstronnością, wygodą montażu i przechowywania, ale, co najważniejsze, także bardzo dużą dokładnością cięcia.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *