Okna z montażem – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Na koszt zakupu i wymiany okien ma wpływ wiele czynników, a usługi montażowe to jeden z nich. Warto, jednak wiedzieć, że dobry montaż to gwarancja właściwego osadzenia okien, co ma wpływ na ich użytkowanie i szczelność, ponieważ nieszczelne okna powodują znacznie zużycie energii grzewczej i są trudniejsze w użytkowaniu na co dzień.

Dlaczego warto zdecydować się na usługę montażu w trakcie zakupu nowych okien?

Jeszcze kilkanaście lat temu w domach i mieszkaniach montowano okna zespolone, które nie zapewniały jednak optymalnej izolacji termicznej i powodowały znaczne straty energii grzewczej. Zastąpiono je nowymi, szczelniejszymi oknami o większym komforcie użytkowania i łatwiejszej możliwości uchylania i utrzymania w czystości. Obecnie stało się to standardem, podobnie jak usługa montażowa, którą wielu producentów zawiera w ofercie gwarancyjnej podczas sprzedaży okien. Z czego to wynika?

Właściwy montaż okien, niezależnie od ich rodzaju, ma decydujący wpływ na ich właściwości. Błędy na etapie pracy mogą spowodować, że okna nie będą spełniać swojej funkcji i znacznie zmniejszy się jakość ich użytkowania. Obecnie standardem staje się m.in. montaż okien w warstwie ocieplenia, co ma znaczenie w nowoczesnych budynkach energooszczędnych i pasywnych.

Dobre okna z montażem na lata – gdzie je znaleźć?

Jeśli szukamy dobrego produktu, warto zapoznać się z ofertami lokalnych dostawców. Warto przy tym zwrócić szczególną uwagę, czy dostawca oferuje okna z montażem, jak np. https://noweokna.pl/ Tutaj dodatkowo jest dostępny kalkulator cen okien, który daje możliwość szybkiego obliczenia ceny nowych okien wraz z usługą ich montażu. Klienci do wyboru mają zarówno okna aluminiowe, jak i drewniane, a także drewniano – aluminiowe nowej generacji. Inne, popularne rodzaje to: okna PCV, które są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych przez użytkowników, a także okna z serii: Iglo Energy, Softline i Duoline.

W ten sposób można wybrać konkretny materiał okien, mając na uwadze ich użyteczność, łatwość użytkowania, a także design i połączenie z innymi elementami wystroju pomieszczeń.

Okna kupujemy na ogół raz na wiele lat, dlatego warto sięgać po sprawdzone i renomowane produkty. Decydując się na dobrą ofertę od zaufanego dostawcy możemy liczyć nie tylko na trwały produkt, ale też na pomoc w zakresie utylizacji starych okien – w sytuacji, kiedy wymieniamy je na nowe.

Cena okien wraz z montażem

Jeśli chcemy znaleźć dobrą firmę, która wymieni okna i zadba o profesjonalny montaż to warto sprawdzić jej ofertę na stronie internetowej. Już krótkie wypełnienie formularza jest pomocne w zakresie sprecyzowania naszych oczekiwań. W zamian zyskujemy konkretne oferty od firmy wraz z cennikiem i jesteśmy w stanie uzyskać informacje o cenie okien i jej wyznacznikach.

Zależnie od tego jaki rodzaj okien wybieramy na etapie budowy nowego budynku lub podczas demontażu starych okien – cena być zróżnicowana. Specjaliści podkreślają jednak, że zawsze warto decydować się na dodatkową usługę montażu, co zapewnia gwarancję ich właściwego osadzenia i maksymalnego wykorzystania właściwości.

Cena okien PCV z montażem rożni się w praktyce, w zależności od wykonawcy i regionu kraju, choć odstępstwa w stawkach na ogół są niewielkie.