Nowoczesne aranżacje ogrodu – wszystko co ważne w ogrodzie

Nowoczesne budownictwo wymaga odpowiedniego otoczenia, które zostanie zaaranżowane we właściwy sposób.

Ogród, który stanie się ozdobą domu, a także wspaniałym miejscem do relaksu i regeneracji sił oraz spędzania wspólnie czasu z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu to marzenie wielu właścicieli posiadłości jednorodzinnych. Jak powinien wyglądać nowocześnie zaaranżowany teren zielony, na jakie rośliny postawić i jakich błędów unikać podpowiemy w dalszej części artykułu.

Kolorystyka

Nowoczesny ogród to przede wszystkim spójna i monochromatyczna kolorystyka, która dominuje w całej przestrzeni. Wybrany kolor powinien być konsekwentnie realizowany zarówno przy doborze roślinności, ja także mebli i pozostałych elementów aranżacyjnych. Wszelkiego rodzaju biele, szarości i kolory Ziemi, doskonale sprzyjają odpoczynkowi. Dla ożywienia całej aranżacji można nieco złamać jednak zasadę i zdecydować się na jeden, za to intensywny dodatek w postaci kwitnących na intensywny różowy kolor krzewów lub zainwestować w dodatki, takie jak poduszki i pledy w kolorze krwistej czerwieni, które dodadzą całości wyrazu i charakteru.

Nawierzchnia

Chcąc stworzyć przestrzeń grodowa dopasowana do współczesnego budownictwa, należy także zadbać o to, aby nawierzchnia w ogrodzie była spójna z budynkiem, dlatego warto stawiać na geometryczne ścieżki w kolorze elewacji. Jak także oddzielenie poszczególnych sekcji ogrodu za pomocą geometrycznych wylewek i nasypów. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać przejrzysty i spójny efekt, który będzie prezentował się wręcz idealnie o każdej porze roku.

Roślinność

Cechami charakterystycznymi nowoczesnych ogrodów są przede wszystkim proste formy. Idealnie krótko przystrzyżony trawnik, prosta roślinność zielna w formie krzewów i drzewek, jak na przykład bukszpan. Roślina ta charakteryzuje się niezwykłą plastycznością i możliwością dowolnego formowania jej kształtów. Wszelkiego rodzaju ściany zieleni i żywopłot to także jak najbardziej pożądany element w takich aranżacjach. Przy sadzeniu roślin warto pamiętać o tym, aby zadbać o właściwy wygląd ogród przez cały rok, nie tylko w okresie wegetatywnym, dlatego najlepiej postawić na rośliny zimozielone, prezentujące się nienagannie, że w okresie jesiennym i zimowym.

Meble i zabudowy

Żaden nowoczesny ogród może się także obyć bez efektownego i niezwykle funkcjonalnego tarasu z zadaszeniem szklanym z markizą. Przykładowe projekty takich rozwiązań oferuje firma SALGAT. Takie tarasy to doskonałe miejsce na spędzanie wspólnie czasu z rodziną i znajomymi niezależnie od pogody na świeżym powietrzu. Ich zadaszenie skutecznie chroni przed deszczem, a także intensywnym słońcem. Dzięki czemu każdy grill w ogrodzie będzie udany niezależnie od warunków atmosferycznych.

Dodatkowa zaleta takiego tarasu z markizą jest powiększenie powierzchni użytkowej domu. Spożywanie posiłków na świeżym powietrzu to czysta przyjemność, zwłaszcza jeśli widok z niego wybiega na piękny zadbany nowoczesny ogród. Ustawiając na nim meble można uzyskać fenomenalny efekt i miejsce do wypoczynku. Dzięki temu rozwiązaniu możemy efektownie i efektywnie wykorzystać wszelkie meblowe elementy równocześnie spełniając marzenia o pięknym i praktycznym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *