Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty gazowej?

Płyty gazowe zaliczane są do zdecydowanie najbardziej klasycznych rozwiązań wykorzystywanych w strefie gotowania w kuchni. Nie wszyscy jednak mają świadomość, jaką płytę gazową wybrać. Większość ludzi szuka zatem produktu, który będzie najlepiej pasował do tego pomieszczenia. Klienci uwzględniają już funkcje, jakie posiadają poszczególne urządzenia. Zatem jaką płyta gazowa jaką wybrać?

Rodzaje płyt gazowych

Musisz zdawać sobie sprawę, że na trwałość płyty gazowej istotny wpływ będzie miał materiał, z którego produkt został wykonany. Można podzielić urządzenia na następujące rodzaje:

płyta gazowa szklana – produkt na pierwszy rzut oka będzie przypominał Ci płytę indykcyjną. Palniki jednak są przykryte dodatkową warstwą, co pozwala ma lepsze utrzymanie ich w czystości.

płyta gazowa emaliowana – urządzenie jest stosunkowo tanie. Pamiętaj jednak, że produkt nie jest zaliczany do najtrwalszych. Na jego korzyść będzie oczywiście przemawiała prosta pielęgnacja, bez żadnego problemu będziesz wstanie usunąć z powierzchni zabrudzenia.

płyta gazowa żeliwna – produkt składa się z żeliwnego rusztu, a także stalowej płyty. Musisz wiedzieć, że materiały są tak trwałe, że zagwarantują ci optymalnie długi czas eksploatacji bez utraty estetyki czy funkcjonalności. Obecnie na rynku dostępne są również modele z płytą szklaną np. marki SOLGAZ, które cechują się unikalnym design oraz łatwością w czyszczeniu.

płyta gazowa stalowa – urządzenie jest nie tylko tanie, ale również cechuje się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Produkt świetnie będzie komponował się z wnętrzem, które jest utrzymane w nowoczesnej stylistyce.

Rodzaje palników i ruszt w płytach gazowych

Palniki w płytach gazowych są istotną kwestią przy wyborze nowego sprzętu. Musisz mieć świadomość, że klasyczne urządzenie będzie posiadało cztery zintegrowane palniki, jeden mały, jeden duży, a także dwa średniej wielkości. Obecnie na rynku znajdziesz płyty gazowe z 2 rodzajami palników – znajdującymi się na powierzchni płyty lub ukrytymi pod nią. Wybierając nową płytę gazową rekomendujemy wybór palników ukrytych pod powierzchnią ze względu na prostotę ich utrzymania w czystości oraz minimalistyczny design, który doskonale zaprezentuje się w każdej kuchni.

Ruszt w płytach gazowych w zdecydowanej większości przypadków będzie żeliwny albo emaliowany. Wybierając ruszt powinieneś także zwrócić szczególną uwagę czy jest on jednolity czy dzielony na dwie części co będzie miało znaczenie podczas jego czyszczenia.

Najważniejsze funkcje płyty gazowej

Powinieneś przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie przeanalizować funkcje płyty gazowej. Bardzo istotne jest zabezpieczenie przed dziećmi. Odpowiednia blokada nie pozwoli dzieciom na przypadkowe odkręcenie. Musisz także sprawdzić czy produkt posiada zintegrowaną zapalarkę. Dzięki tej funkcji za każdym razem nie będziesz tracił czasu na szukanie zapałek. Zapytaj również czy urządzenie, które chcesz kupić wyposażone jest w automatyczne odcięcie gazu. Jest to istotne, ponieważ w sytuacji, gdy płomień nagle zgaśnie, albo palnik zostanie zalany, przepływ gazu błyskawicznie zostanie odcięty.

Wymiary płyty gazowej

Decydując się na zakup produktu na pewno zastanawiasz się jakie powinny być wymiary płyty gazowej. Powinieneś przede wszystkim kierować się wielkością domu, a także dostępnym miejscem w kuchni.

Kształt płyty gazowej jest prostokątny oraz kwadratowy. Możesz jednak znaleźć na rynku również produkty o niestandardowym kształcie.

Nowoczesna płyta gazowa

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie nowoczesna płyta gazowa. Jest ona połączeniem funkcjonalności, innowacyjności, bezpieczeństwa jak i oszczędności.

Płyta gazowa bez płomieni OPTIMA

Wszystkie wspomniane wcześniej cechy posiada płyta gazowa bez płomieni OPTIMA. Dokonując zakupu tego produktu zaoszczędzisz na gazie nawet 50%. Będziesz mógł także cieszyć się bezpiecznym urządzeniem z ciekawym designem.

Jeżeli chcesz zobaczyć jak dokładnie prezentuje się urządzenie wejdź tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *