Mieszkanie na Wilanowie – czy warto?

Coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w Warszawie, z czym wiąże się wiele wymiernych korzyści. Nic dziwnego, wszak jest to stolica Polski, co zobowiązuje. Za jedną z najpopularniejszych dzielnic w tym mieście uznaje się Wilanów. Potencjalni inwestorzy mogą liczyć na szeroki wachlarz wyboru nieruchomości, których ceny ze względu na oferowany standard nie należą jednak do niskich. Jakie są zalety Wilanowa i czy rzeczywiście warto tam zamieszkać?

Poznaj zalety mieszkania na Wilanowie

Nieruchomości na Wilanowie cieszą się rosnącą popularnością już od wielu lat, wysoki popyt utrzymuje się już od długiego czasu i nic nie wskazuje na to, aby miało ulec to zmianie w najbliższej przyszłości. Można wręcz spodziewać się jeszcze większego zainteresowania nieruchomościami w tej warszawskiej dzielnicy. Jest to świetna alternatywa dla życia w centrum miasta i na wsi, gdyż Wilanów łączy w sobie miejskość z łonem natury. Można odpocząć od gwaru centra stolicy, cieszyć się piękną zielenią i spokojem, nie będąc odciętym od rozbudowanej infrastruktury. Wilanów znany jest ze swoich dużych połaci zieleni, dzięki czemu nie trzeba wyjeżdżać daleko w celu bliższego kontaktu z przyrodą. W każdej chwili można wybrać się do niezwykłego ogrodu, zaczerpnąć świeżego powietrza, wyciszyć się i zrelaksować. Do tego dochodzą liczne parki i rzeki, które tworzą urocze krajobrazy. Mieszkańcy mają bardzo blisko do rekreacyjnych terenów, przez co Wilanów staje się wręcz oazą zarówno dla młodych, jak i starszych, w tym dzieci.

Na Wilanowie można liczyć na dobrą komunikację z centrum miasta i lotniskiem. Do dyspozycji jest wiele linii autobusowych, ale w przyszłości należy spodziewać się dużo większych możliwości – planowana jest budowa obwodnicy autostradowej i linii tramwajowej. Dzielnica ta rozwija się niezwykle dynamicznie, ciągle zaskakując pozytywnie mieszkańców. Życie tam staje się coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze. Regularnie pojawiają się nowe firmy, przeróżne instytucje, biurowce – wszystko to sprawia, że rośnie liczba nowych miejsc pracy w pobliżu. Sam dojazd do centrum Warszawy nie zajmuje zbyt wiele czasu, zarówno w przypadku transportu samochodowego, jak i tego autobusowego. Wilanów został uznany za jedną z najbezpieczniejszych dzielnic warszawskich, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotnym atutem. Każdy z nas chce przecież czuć się bezpiecznie, wychodzić z domu bez żadnych obaw nawet po zmroku. Co więcej, mieszkańcy Wilanowa bardzo dbają o otoczenie, co przekłada się na nienaganną czystość dzielnicy i jej elegancki charakter.

Co jeszcze przemawia za wybraniem mieszkania na Wilanowie?

Wilanów zaliczany jest do prestiżowych dzielnic, jednych z tych najmodniejszych. Nic więc dziwnego, że nieruchomościami w tym rejonie interesują się nie tylko Warszawiacy, ale osoby z całego kraju, łącznie z tymi z zagranicy. Na inwestycję decydują się zarówno młode małżeństwa, jak również rodziny z dziećmi i seniorzy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od potrzeb, oczekiwań i preferencji. Można liczyć na wysoki standard mieszkań, atrakcyjne warunki życia, innowacyjne rozwiązania na niemalże każdym kroku. Cały czas powstają nowe projekty architektoniczne, opierające się na nowoczesności. Wiele nieruchomości mocno wyróżnia się na tle pozostałych, zachwyca swoim unikalnym designem. Jeśli ktoś poszukuje czegoś wyjątkowego, z pewnością znajdzie coś takiego na Wilanowie.

Pomimo tego, że jest to stosunkowo młoda dzielnica, można mówić o ogromnych perspektywach rozwoju. Wdraża się nowe rozwiązania mające na celu poprawienie w jeszcze większym stopniu życia mieszkańców. Wilanów jest bardzo zróżnicowany pod względem cenowym. Dostępne są nieruchomości zarówno tańsze, jak i te droższe czy nawet w bardziej wygórowanych cenach. Wszystko zależy od standardu mieszkania. Jako że jest to prestiżowa dzielnica, cena idzie w parze z oferowaną jakością. Na Wilanowie nie ma mowy o nudzie, zawsze dzieje się tutaj coś godnego uwagi. Nie brakuje miejsc wartych odwiedzenia i obiektów do zwiedzenia. Najpopularniejszymi atrakcjami są Park Wilanowski/Ogród w Wilanowie, Plaża na Zawadach, Lake Park Wilanów, Wawa Wake, Most Zakochanych, Park Natolin, Plaża na Kępie Zawadowskiej, Park Kultury Powsin/Plac Zabaw w Powsinie.

_______________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy AlberoInvest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *