Krzesełko schodowe Otolift zwiększy bezpieczeństwo seniora w 1 dzień

Trudności z wchodzeniem po schodach mogą sprawić, że osoba w podeszłym wieku przestanie wychodzić z domu. Z czasem odizoluje się od świata zewnętrznego i stanie się w pełni zależna od rodziny. Z kolei senior mieszkający samotnie, który jest zmuszony do codziennego pokonywania schodów, może z nich spaść i doznać groźnych obrażeń. Jak temu zapobiec? Wystarczy zamontować krzesełko schodowe Otolift.

Czym jest krzesełko przyschodowe?

Jest to niewielki dźwig, który porusza się tuż nad schodami, przewożąc bezpiecznie osobę niezdolną do ich samodzielnego pokonania. Krzesełko przyschodowe to idealne rozwiązanie dla seniora, który utracił sprawność, szybko się męczy lub unika wchodzenia po schodach, bojąc się upadku. Korzystają z niego także osoby niepełnosprawne, dla których krzesełko stanowi często jedyną szansę na wyjście z domu bez pomocy opiekuna. Zamontowanie urządzenia zajmuje kilka godzin i nie wymaga remontu ani przebudowy klatki schodowej. Krzesło ruchome na schody jest zasilane prądem pochodzącym ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

Gdzie można zamontować windę krzesełkową?

Istnieją dwa rodzaje krzesełek przyschodowych – prostoliniowe i krzywoliniowe. Windy pierwszego typu są przystosowane do poruszania się wzdłuż biegu schodów prostych. Urządzenia krzywoliniowe można natomiast zamontować na schodach zabiegowych lub kręconych. Są one produkowane pod wymiar i kształt schodów, dzięki czemu mogą bezpiecznie przewozić pasażera nawet po stromych schodach o skomplikowanym biegu. Przykładem krzesła krzywoliniowego jest winda schodowa Otolift Two. Niektóre rodzaje krzesełek schodowych zostały wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych, dlatego można je zamontować na schodach zewnętrznych.

Zobacz na poniższym filmiku, jak wygląda wysokiej klasy urządzenie do transportowania osób starszych i niepełnosprawnych po schodach.

Krzesło schodowe do bloku (i nie tylko)

Winda krzesełkowa pozwala w szybki i trwały sposób zlikwidować bariery architektoniczne w budynku wielorodzinnym. Tor jezdny, po którym porusza się wagonik, może łączyć ze sobą kilka kondygnacji, umożliwiając pokonywanie schodów mieszkańcom 2. lub 3. piętra. Wybierają je jednak także właściciele domów, którzy chcą usunąć przeszkodę w postaci kilku lub kilkunastu stopni. Urządzenie można z łatwością złożyć, gdy nie jest używane, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca i pozwala pozostałym domownikom na swobodne korzystanie ze schodów. Ponadczasowe wzornictwo modelu Otolift i możliwość wyboru koloru oraz tapicerki sprawiają, że krzesełko schodowe będzie stanowiło integralny element aranżacji wnętrza. Jest to jednak zaledwie jeden z wielu argumentów przemawiających za wyborem krzesła ruchomego na schody.

Krzesełko schodowe Otolift – komfortowe i bezpieczne

Warto dodać, że producenci położyli ogromny nacisk na zachowanie bezpieczeństwa przez użytkowników wind schodowych. Wyposażyli je m.in. w czujniki ruchu, które wykrywają przeszkody i zatrzymują windę, zapobiegając kolizji. Krzesełko schodowe do bloku Otolift Two zawiera także czujniki umożliwiające zmniejszenie prędkości wagonika na zakrętach oraz stromych fragmentach schodów. Dzięki temu korzystanie z niego jest bezpieczne i wygodne, ponieważ nie naraża osoby niepełnosprawnej na gwałtowne wstrząsy. Każde urządzenie składa się z komfortowego siedziska, oparcia, podnóżka i podłokietników, które skrywają w sobie joystick umożliwiający sterowanie dźwigiem. Winda krzesełkowa jest też wyposażona w pasy bezpieczeństwa, które utrzymują pasażera w stabilnej pozycji, dodatkowo chroniąc przed upadkiem.

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną, możesz uzyskać dofinansowanie na krzesełko schodowe Otolift i obniżyć koszty nawet o 95%. Zadzwoń do nas, by dowiedzieć się, jak to zrobić: +48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002 lub napisz e-maila na adres: windy.schodowe.biuro@gmail.com.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *