Jakie karnisze wybrać do salonu?

Salon jest miejscem, gdzie domownicy spędzają stosunkowo najwięcej czasu. Pomieszczenie to pełni rolę centrum domu, najbardziej reprezentatywne miejsce. Salon musi być zawsze przygotowany na kolejne wydarzenia, nic nie powinno znajdować się w nim z przypadku, a każdy detal stanowi spójny element całość, nadając mu osobisty charakter właścicieli i oddaje wyjątkowy klimat domowego ogniska. Jakie karnisze wybrać do salonu? Podpowiadamy!

Zadbaj o każdy detal – rodzaje karniszy i ich elementy

Dom to istne zwierciadło swoich właścicieli. Jego wystrój, elementy zdobiące są odbiciem pasji i zamiłowań ich domowników. Każdy element lub jego brak ma w nim znaczenie. Urządzając czy remontując swój kąt, stajemy przed wyborem wieńczącego detalu, jakim są karnisze. Wybór takowych jest bardzo duży, a różnice nie ograniczają się jedynie do wyglądu.

Karnisze składają się z kilku elementów, których rozwiązania stanowią o ich różnorodności oraz możliwościach dostosowania.

Części stanowiące pełen karnisz to:

  • drążki wraz z końcówkami,
  • wsporniki,
  • kółka,
  • klamry służące do upięcia,
  • żabki lub agrafki.

Elementy składowe są podobne dla wszystkich karniszy, różnice wynikają z zastosowanych rozwiązań technologicznych – karnisz szynowy nie posiada drążka, gdyż żabki znajdują się na szynie, w efekcie czego takowego nie potrzebują.

Karnisze można podzielić na poszczególne kategorie, pośród których każdy znajdzie produkt odpowiadający swoim wymaganiom i potrzebom.

Wyróżniamy następujące rodzaje karniszy: apartamentowe, ozdobne, szynowe, sufitowe PCV, kwadratowe, prostokątne, metalowe. Jak widać wybór jest obszerny i potrafi sprawić trochę trudności, jednak każdy znajdzie coś dla siebie pośród trzech tysięcy różnych wzorów na stronie karnix.pl.

Znajdź karnisz idealny! Czym kierować się podczas wyboru karnisza do salonu?

Poszukiwanie idealnego wymarzonego karnisza może być trudne, jeśli chcemy, by podkreślał wyjątkowość pomieszczenia i pasował do reszty wystroju. Przed ostateczną decyzją w sprawie karnisza, warto wyposażyć się w podstawową wiedzę potrzebną przy zakupie i pamiętać o szczegółach takich jak odstęp karnisza od okna czy sposób montażu.

W artykule Karnisze – podpowiadamy jakie wybrać i gdzie kupić, znajdziemy informacje i uwagi, o czym pamiętać przy wyborze karniszy. Jedną z ważniejszych rad jest zwrócenie uwagi na wykonanie odpowiednich pomiarów – karnisz powinien znajdować się około pięciu centymetrów nad oknem, dodatkowo w takiej odległości, by zawieszone firany lub zasłony nie dotykały parapetu. Ostatecznie jednak wybór karnisza jest wyborem indywidualnym, dopasowanym do własnych preferencji i wyglądu pomieszczenia. W wielu przypadkach karnisz stanowi element stały, stanowiący całość z oknem, więc lepiej nie sugerować się jedynie kolorem ścian i zgrać go z pozostałymi detalami w salonie.

Należy pamiętać, by dobrze dopasować długość karnisza do wielkości okna, tak by zasłony i firany mogły spełniać swoją funkcję – okalać okno i zakrywać je, kiedy trzeba. Styl zdobienia karniszy stanowi kwestię w pełni osobistą. Kolor, zakończenia drążków, sposób upinania firan i zasłon można dobrać do stylu wystroju wnętrza: retro, minimalistyczne czy glamour.

Karnisze o nowoczesnych kształtach lepiej pasują do pokoi o białych ścianach i z nowoczesnym wyposażeniem, a bardziej zdobione idealnie wpasują się do wnętrz klasycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *