Osiedla z wielkiej płyty otoczone zieloną i ciasne, ciemne mieszkania – to obraz PRL-owskich blokowisk. Jak dziś wyglądają mieszkania na Bemowie? Co się zmieniło? Sprawdzamy, na jaki standard mogą liczyć osoby szukające swojego M.
Osiedla na Bemowie kiedyś i dziś
W okresie PRL nowe bloki powstawały w technologii tzw. wielkiej płyty. Wysokie, nawet jedenastopiętrowe budynki wyrosły na Bemowie, czyli w zachodniej dzielnicy stolicy. Ze względu na duży obszar blokowisk Bemowo nazywano sypialnią Warszawy.
Problemem blokowisk z ubiegłych lat był brak dobrej infrastruktury, czyli bliskości np. przychodni, szkół i przedszkoli. Utrudnieniem była również komunikacja i dość daleko zlokalizowane sklepy i centra handlowe. Blokowiska z wielkiej płyty miały bardzo dużo przestrzeni wokół siebie, otaczały je skwery i tereny zielone. Słynne Jelonki określano kiedyś mianem Jelonki Miasto-Ogród. Wielka płyta mieszała się tu z drzewami, krzewami, trawnikami o dużej powierzchni.
Same mieszkania nie należały do superkomfortowych. Królowały metraże do 50 metrów, standardem były np. 38-metrowe mieszkania z 2 pokojami. Wąskie, bardzo małe kuchnie i niewielkie łazienki.
Dziś stara architektura przegrywa z nowymi budynkami. Powstaje jednak nietuzinkowy klimat, tworzący się na styku nowoczesności i dawniejszej architektury. Na starych osiedlach wciąż widzimy bloki w absurdalnych kolorach, latarnie oblepione reklamami, billboardy. Nowe skupiska bloków to już zupełnie inny świat.
Nowe podejście do komfortu
Mieszkania na Bemowie, które powstają dziś, to zupełnie nowe podejście do komfortu. Deweloperzy stawiają na nowoczesne rozwiązania, dlatego też współpracują z biurami architektonicznymi, które doskonale znają potrzeby młodego pokolenia.
Do budowy bloków wykorzystywane są dobrej jakości komponenty znanych producentów. Najwięcej nowych mieszkań to mieszkania trzypokojowe, przestronne lokale o powierzchni minimum 54 m2. W ofercie dostępne są również mieszkania jedno- i dwupokojowe, nie brakuje również lokali z czterema pokojami o powierzchni 100 m2.
Nowe bloki wpisują się w krajobraz nowoczesnego Bemowa. Minimalistyczne, schludne i świetnie wykończone budynki są dziś spójne architektonicznie.
Mieszkania z inteligentnymi systemami
Szukając mieszkania na Bemowie, warto zwrócić uwagę na osiedla, które oferują lokale z systemami inteligentnych domów. Umożliwiają one zdalną zmianę wielu parametrów, można zarządzać m.in. oświetleniem czy ogrzewaniem. Korzystanie z tego typu rozwiązań podnosi nie tylko komfort mieszkania, ale zwiększa poczucie bezpieczeństwa, chroni przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń, np. zalania lub pożaru.
Budownictwo mieszkaniowe jest dziś zupełnie inne niż 30 lat temu. Mieszkańcy nowych bloków mogą liczyć na funkcjonalne, wygodne i nowoczesne przestrzenie. Zmieniła się również infrastruktura Bemowa, dziś to wygodna dzielnica o dobrej komunikacji. Jest tutaj wszystko, czego potrzebują single i rodziny z dziećmi. Pełna oferta dostępna na stronie https://www.profbud.info/mieszkania-bemowo