Jak wybrać dobry materac? Poznaj kilka najważniejszych porad.

Kupno odpowiedniego materaca nie jest wcale prostą sprawą, w końcu nie każdy z nas zna się na różnego rodzaju modelach, rozmiarach i właściwościach konkretnych modeli. Poznaj krótki poradnik dotyczący wyboru najlepszego podłoża snu i zapewni sobie zdrowy wypoczynek.

Do prawidłowego funkcjonowania nasz organizm potrzebuje odpowiedniej ilości odpoczynku, wartościowego pożywienia oraz aktywności fizycznej. Jeśli zaniedbamy te czynniki – negatywne skutki pojawią się szybciej, niż nam się wydaje. Mogą się pojawić różne objawy: stałe zmęczenie, ból, obniżony nastrój. Powinniśmy się zastanowić, gdzie może tkwić sedno ich problemu. Wyjątkowo często okazuje się, że za trudności ze snem odpowiada niewygodne łóżko. Jak wybrać materac żeby każdego dnia budzić się wypoczętym?

Jak wybrać materac, który sprzyja naszemu zdrowiu?

Prawidłowo dobrany materac, to podstawa naszego zdrowia. Niestety, bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, i traktujemy tę kwestię nieco po macoszemu. Potrzeba komfortu podczas nocnej regeneracji nie jest kaprysem czy też przejawem wygodnictwa. Jest to sprawa związana z naszym zdrowiem. Materac ma zadanie utrzymać nasze ciało w najbardziej dla niego odpowiedniej pozycji przez zwykle około 7-8 h. W tym czasie rozluźniają się nasze mięśnie, ścięgna, uspokajają nerwy. Organizm, mimo że pozornie wypoczywa, tak naprawdę wykonuje kolejną bardzo ważną czynność – minimalizuje negatywne skutki wynikające z naszej dziennej aktywności oraz dba o to, by kolejna doba, również mogła być odpowiednio wykorzystana. To bardzo ważne zadanie. Jak wybrać materac, który zadba o stan naszego kręgosłupa? Powinniśmy przede wszystkim zastanowić się jaki poziom miękkości będzie dla nas najkorzystniejszy. Aby to ocenić trzeba wziąć pod uwagę naszą wagę i wzrost. Do niedawna panowało przekonanie, że to twarde materace są najzdrowsze, nie jest to jednak prawdą. Dla osoby o drobnej budowie i niewielkiej wadze materac twardy będzie równie niewygodny (a więc także niezdrowy) co miękki dla cięższej (powodując zapadanie się i niepożądaną pozycję ciała). Jeśli chodzi o długość materaca – przyjmuje się, że powinien on być około 20 cm dłuższy niż osoba, która będzie na nim sypiać.

Wybór dobrego materaca to ważna rzecz!

Kolejną bardzo ważną kwestią podczas kupna materaca jest rodzaj wypełnienia. Do wyboru mamy m.in.: materace kieszeniowe, lateksowe i piankowe. Nowoczesne produkty pierwszej kategorii są wykonane przy użyciu dużej ilości sprężyn kieszeniowych, zapewniając liczne punkty podparcia dla kręgosłupa. Materace są bardzo wygodne i ciche (każda sprężyna pracuje osobno). Świetnie nadają się także do łóżka małżeńskiego. Kupno materaca lateksowego i piankowego również gwarantuje wysoki komfort podczas odpoczynku, ponieważ jego powierzchnia idealnie dostosowuje się do naturalnego kształtu naszego ciała. Podczas próby odpowiedzi na pytanie: “jaki materac wybrać” warto przyjrzeć się jego dodatkowym cechom takim jak: możliwość zmiany stopnia twardości (w wypadku użycia mobilnych warstw zróżnicowanych pod tym względem) jakość wypełnienia, czy też rodzaj pokrowca. Kupno materaca nie musi być skomplikowane – wystarczy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru – możemy poprosić o pomoc obsługę sklepu (także internetowego!). Wiele miejsc oferuje również bardzo korzystne możliwości wypróbowania produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *