Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Małe mieszkanka często uważane są za bardzo przytulne. Zdecydowanie mają swoje plusy – można kupić je mniejszym kosztem i szybciej wyremontować oraz urządzić. Są fantastycznym rozwiązaniem na początek dorosłej drogi w życiu, kiedy to młody człowiek wyprowadza się od rodziców. Wreszcie stanowią świetną bazę dla młodych rodzin z małym dzieckiem. Wystarczy poznać kilka trików rodem z biura architekta wnętrz, aby nawet małe mieszkanie stało się bardziej przestronne i wyglądało na większe.

Malutka łazienka – triki, które pomogą ją powiększyć optycznie

W niedużych mieszkaniach w bloku lub kamienicy, naprawdę trudno o sporą przestronną łazienkę. Najczęściej pomieszczenia te mają dosłownie kilka metrów kwadratowych, na których trzeba zmieścić tak wiele istotnych sprzętów. W końcu w łazience trzeba wygospodarować miejsce na kąpiel, toaletę, pralkę oraz przechowywanie rzeczy. Warto zatem pamiętać o zastosowaniu spójnej jasnej kolorystyki i unikaniu dużych kontrastów. Niestety wszelkie kontrasty na małej przestrzeni zwykle nie sprawdzają się, bo dosłownie tą przestrzeń odcinają. Dobrze jest zatem postawić na jakieś kafle w jasnej lekko opalizujące kolorystyce, natomiast ich format jest już sprawą drugorzędową. Świetnie będą wyglądały zarówno kafle w formie mozaiki, jak też na przykład wielkoformatowe kafle imitujące marmur. Jasna kolorystyka w łazience jest współcześnie bardzo modna. Jeżeli zastosuje się przeźroczystą szklaną obudowę kabiny prysznicowej, również optycznie powiększy się przestrzeń. Dobrze jest też pamiętać o takich trikach jak zastosowanie luster, jasnego światła, oraz oczywiście oświetlenia ledowego w formie punktowej. Dzięki temu wieczorem w łazience będzie można stworzyć przyjemny klimat. Chociaż ciemne i odrobinę bardziej mroczne łazienki są współcześnie również modne, w małej przestrzeni będą one sprawiały wrażenie ciasnych. Kto zatem myśli o optycznym powiększeniu łazienki, zdecydowanie powinien wybierać jasne kolory.
Zobacz również: http://dogged.pl/co-wplywa-na-latwosc-sprzedazy-lub-wynajmu-konkretnej-nieruchomosci

Mała kuchnia i kilka pomysłów na jej optyczne powiększenie

Zmora mieszkań w blokach to również bardzo często mała i ciasna kuchnia. Jeden ze sposobów na jej powiększenie to po prostu otwarcie jej na salon lub pokój dzienny. Jeżeli jest to możliwe pod kątem konstrukcyjnym ( pomieszczeń nie oddziela tak zwana ściana nośna), warto zastanowić się nad tym krokiem. Jeżeli jednak jest to opcja nie do zrobienia w konkretnym mieszkaniu, znów z pomocą przyjdzie świadomość dotyczącą stosowania odpowiedniej kolorystyki. Warto tutaj znów postawić na kolory jasne i naturalne, które zastosuje się zarówno na ścianach, jak też na frontach mebli. Można postawić na fronty z płyty MDF na wysoki połysk, które ładnie odbijają światło i optycznie powiększają kuchnię. Warto wybierać wtedy nowoczesną zabudowę bez uchwytów i rączek, dzięki czemu przestrzeń będzie optycznie wyglądała na większą. Znów dobrze jest unikać mocnych kontrastów, a zatem postawić na przykład na płytę indukcyjną zlewające się z kolorem blatu ( w przypadku jasnych blatów – biała indukcja). Dobrze jest też postawić na jaśniejszą podłogę, a ciemniejsze kolory stosować w postaci dodatków ( kuchenne akcesoria).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *