Idealne oświetlenie do robienia makijażu

Istnieją takie przestrzenie w domowym zaciszu, które naprawdę wymagają większej ilości światła. Jedną z nich jest miejsce tuż przed lustrem, gdzie każdego ranka staramy się wykonać perfekcyjny makijaż.

Jeśli chcemy zatem dążyć do doskonałości i równomiernego rozłożenia wszystkich kosmetyków, musimy zadbać o prawidłowe oświetlenie. Jak to zrobić z głową? O tym napiszemy poniżej.

Przestrzeń do robienia makijażu

Miejsce do wykonywania makijażu to kwestia mocno indywidualna. Niektóre kobiety wolą robić go w łazience, inne mają do tego celu specjalną toaletkę w sypialni.

W każdym przypadku podstawą jest oczywiście duże lustro oraz prawidłowe doświetlenie miejsca do działania. W innym razie możemy uzyskać nie do końca satysfakcjonujące efekty.

Co może pójść nie tak, czyli dlaczego światło jest tak ważne?

Z jakiego powodu światło jest tak istotne? Co się może wydarzyć, jeśli będziemy się malowały przy nieodpowiednim oświetleniu?

Do najczęściej występujących problemów zalicza się nierównomierne rozłożenie podkładu i pudru, nieprecyzyjne rozprowadzenie cieni lub tuszu albo krzywe poprowadzenie kresek eyelinerem. W efekcie makijaż wygląda nieatrakcyjnie, niekiedy nawet bardziej szpeci niż podkreśla kobiece atuty. A przecież ewidentnie nie taka ma być jego rola.

Idealne oświetlenie do robienia makijażu

Idealnym typem światła, które sprawdza się najlepiej do robienia makijażu, jest oczywiście oświetlenie naturalne. Warto zatem, w miarę możliwości zadbać o to, żeby wykorzystywać je w jak największym stopniu – w łazience i sypialni.

Jeśli natomiast jest to ze względów technicznych po prostu niemożliwe, trzeba wprowadzić do wnętrz odpowiednio dopasowane oświetlenie sztuczne.

Jakie lampy sprawdzają się do robienia makijażu?

W łazienkach i sypialniach, w których najczęściej wykonuje się makijaż, podstawowym źródłem światła są oczywiście lampy sufitowe. Ich zadaniem jest równomierne doświetlenie całej przestrzeni, aby zagwarantować swobodne przemieszczanie się i wygodne wykonywanie prostych czynności manualnych, jak choćby standardowe zabiegi higieniczne.

Tego typu oprawy nie stanowią jednak wystarczającego oświetlenia do wykonania perfekcyjnego makijażu. Oprócz nich trzeba zamontować także lampy zadaniowe, która równomiernie doświetlają całą przestrzeń wokół lustra, w tym zwłaszcza twarz, stojącej przed nim osoby.

Jakie oprawy sprawdzają się w tej roli najlepiej? Najczęściej montuje się kinkiety, np. te z oferty https://azzardo.com.pl/. Pojawiają się po obu stronach lustra, co pozwala uniknąć powstawania cieni na twarzy, które mogłyby utrudnić malowanie. Jeżeli stosuje się pojedyncze źródło światła, warto wykorzystać mocno wydłużoną oprawę, montowaną wzdłuż górnej krawędzi lustra.

Czym musi się wyróżniać lampa do make up’u?

Lampy do wykonywania perfekcyjnego makijażu muszą się oczywiście wyróżniać szeregiem praktycznych cech, które wpływają na komfort działania. Na co takiego warto zwrócić szczególną uwagę, gdy wybiera się najlepszy model?

Światło rozproszone – sposób na idealne oświetlenie twarzy

Jak już wspomnieliśmy, przy robieniu makijażu szczególnie niekorzystnie działają wszelkie zacienienia, które utrudniają równomierne rozłożenie kosmetyków.

Aby tego uniknąć, należy zamontować lampę w odpowiedni sposób, a także wybrać klosze, które pozwalają na rozproszenie światła. Wówczas równomiernie oświetli się całą twarz, a także uniknie się cieni. Taki efekt uzyskuje się zwłaszcza dzięki produktom z osłonami z jednolitego, mlecznobiałego szkła.

Temperatura barwowa a źródła światła do robienia makijażu

Skoro teoretycznie najlepiej robić makijaż przy świetle dziennym, również w przypadku sztucznego oświetlenia warto postawić na żarówki, które dają światło neutralne – ani zbyt ciepłe, ani zimne. Dlaczego to tak ważne?

W ten sposób udaje się optymalnie dobrać odcienie makijażu, żeby wyglądał jak najbardziej naturalnie i nie był sztuczny.

Natężenie światła do makijażu

Nie można zapominać o dobraniu odpowiedniego natężenia światła zadaniowego do wykonywania makijażu. Jakie powinno ono być? Wystarczające, aby dokładnie oświetlić całą twarz i pozwolić na wykonywanie perfekcyjnych kresek. Z drugiej strony światło nie może prowadzić do efektu olśnienia lub nadmiernego przemęczenia wzroku.

Natężenie światła do makijażu powinno zatem wynosić ok. 500-700 luksów. W ten sposób buduje się idealne warunki do codziennego malowania się.

Idealne oświetlenie do makijażu

Każda z nas ma nieco inne wymagania, więc musi dokładnie dopasować dostępne rozwiązania do swoich łazienek lub sypialni. Warto jednak kierować się wyżej opisanymi wskazówkami. Wówczas znacznie łatwiej będzie znaleźć swój ideał oświetleniowy, przy którym każdy make-up – dzienny i wieczorowy będzie nienaganny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *