Fotel biurowy dla ciebie – jak go wybrać i wyregulować

Fotel biurowy spełnia wiele funkcji. Możemy potrzebować go w pracy, w naszym domowym kącie, być może potrzebujemy idealnego krzesła dla naszego dziecka – zanim udamy się do sklepu, warto wiedzieć, z czym wiąże się wybór konkretnego rodzaju fotela biurowego, a także jak takowy wyregulować, by pracowało się nam jak najlepiej. Oto kilka wskazówek, dotyczących foteli biurowych.

Idealny do domowego biura

Przed zakupem fotela, powinniśmy wiedzieć, w jakim celu będziemy go wykorzystywać, tak aby jak najlepiej dopasować zakup do naszych potrzeb. I tak, fotele biurowe, w których będziemy spędzać kilka godzin dziennie pracując, powinny być regulowane, by można je było spersonalizować.

Idealne fotele biurowe powinny posiadać regulację wysokości siedziska, odchylenia oparcia, regulowane podłokietniki oraz oparcie dostosowane do kształtu naszego kręgosłupa i dające mu odpowiednie podparcie. Dzięki temu, unikniemy niepotrzebnych kontuzji, a także zapewnimy sobie najwyższy komfort pracy.

Warto wybrać model z kółkami, które nie będą rysować podłogi, co również zapewni dużą mobilność mebla. Jeśli zaś chodzi o materiały, w zależności od stylu, który chcemy wprowadzić do mieszkania oraz zasobów naszego portfela, można wybrać modele ze skóry, które są łatwe w utrzymaniu czystości, a także zapewniają dużą wygodę użytkowania lub zdecydować się na wykończenie materiałowe. Materiał, z którego wykonane jest obicie, powinien dobrze przepuszczać powietrze.

Źródło: Multiglob, Fotel biurowy Gustav Pro

Do domowych (po)rachunków

Jeśli krzesło obrotowe ma służyć nam pomocą we wszelkich domowych sprawach, które lubimy załatwiać przy biurku, możemy wybrać model, który będzie posiadał mniej regulacji – na przykład bez podłokietników. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą osiągnąć bardziej minimalistyczny efekt w swojej przestrzeni, jednocześnie stawiając na funkcjonalność. Fotel taki sprawdzi się dobrze w domowym biurze lub nawet jako krzesło do biurka dla dziecka.

Jest to również dobre rozwiązanie dla pomieszczeń biurowych przeznaczonych do spotkań i konferencji – fotele obrotowe zapewnią wygodę, lecz nie będą prezentować się ciężko i nieporęcznie.

Źródło: Multiglob, Fotel biurowy Senso

Źródło: Multiglob, Fotel biurowy Comodo

Fotele gamingowe

Fotele gamingowe, to jest przeznaczone do grania na komputerze, wyglądem przypominają czasem prawdziwe trony. Posiadają wiele dodatkowych funkcji i regulacji, zapewniając graczowi najwyższy komfort podczas godzin spędzonych przed monitorem. W wypadku zakupu fotela dla dziecka lub dorosłego wielbiciela gier, liczy się regulowany zagłówek oraz podłokietniki, które będą w stanie zapewnić maksymalną wygodę.

Warto przy kupnie tego fotela postawić na dobre materiały i jakościowe wykończenie. Dobrze sprawdzi się w ich wypadku skóra ekologiczna, która jest niezwykle łatwa w czyszczeniu i estetycznie się prezentuje. Fotele gamingowe, analogicznie do foteli typowo biurowych, powinny być jak najlepiej przystosowane do spędzania w nich długich godzin.

Źródło: Multiglob, Fotel biurowy gamingowy Racer

Jak dobrze wyregulować fotel biurowy?

Siedzisko powinno znajdować się na takiej wysokości, że nasze nogi tworzą z podłogą kąt 90 stopni. Zapewni to odpowiednie krążenie krwi, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnego bólu. Jeśli zaś chodzi o głębokość siedziska, powinna ona być taka, że nasze uda znajdują się w całości na fotelu.

Niezwykle istotne jest także oparcie, które powinno zapewniać podparcie części lędźwiowej kręgosłupa, a także 2/3 części torsu. Oparcie powinno kształtem przypominać ludzki kręgosłup.

Podłokietniki powinny zapewniać rękom podparcie o kącie 90 stopni. Ważne również, żeby znajdowały się one na takiej wysokości, że bez problemu wsuwają się pod biurko. To sprawi, że unikniemy problemu przybierania niezdrowej pozycji ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *