Ekologiczne aranżowanie wnętrza

Ostatnimi czasy coraz bardziej racjonalne zdaje się prowadzenie ekologicznego stylu życia. Odnosi się to nie tylko to płaszczyzn dnia codziennego, ale i mieszkalnych aranżacji, w których zaczyna królować zieleń oraz rośliny. W związku z tym, że jesień zbliża się nieubłaganie, przyda się w nich nieco wyrazistości i koloru.

Sens korzystania naturalnych aranżacji

Taka stylistyka jest zarówno modna, jak i wprowadza do domostwa niespotykaną wcześniej harmonię. Widać to szczególnie we wnętrzach pierwotnie wpatrzonych w skandynawski minimalizm, do których wdrożono nowe palety barw, czy wariacje zahaczające o egzotykę. Przebywanie w nich pozwoli na odcięcie się od rzeczywistości i satysfakcjonujący odpoczynek.

Wykorzystywanie kamieni

Tendencją w kwestii ekologicznej aranżacji wnętrza jest wykorzystywanie naturalnych kamieni jak przykładowo czarnego marmuru. Co prawda większość ludzi z dystansem podchodzi do wykorzystywania ciemnej palety kolorów w pokojach, natomiast gra warta jest świeczki, ponieważ jej rezultatem będzie uzyskanie prawdziwie magicznego efektu. Szczególnie będzie on widoczny w większych mieszkaniach. Zaleca się też stosowanie go w łazienkach, które wraz z nimi zmienią swój charakter o 180o.

Wykorzystywanie tapet oraz fototapet

Wcześniej zostały wyparte przez malowanie ścian, dziś – z pompą wróciły do łask mieszkań. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane, to te charakteryzujące się rzetelnym wykonaniem są w stanie dać wiele charakteru właściwe wszystkim wnętrzom. Zależnie od gustu, wykorzystać je można w charakterze drugoplanowego tła całości przestrzeni lub jako tego dominującego. Miłośnicy roślinności z pewnością zastanowią się nad tapetami z motywami roślinnymi, ożywiającymi pomieszczenie.

Kwestie pieniężne

Wbrew pozorom nie trzeba dużego wkładu finansowego, aby wdrożyć zielone plany aranżacyjne. Można przecież zacząć od nabycia roślin doniczkowych, które na dodatek są tanie w utrzymaniu. Wystarczy je poustawiać w poszczególnych kątach, parapetach, czy na szafach. Następnym krokiem niech będą narzuty wykorzystujące zwierzęce wzornictwo, które są dostępne w większości sklepach i to za przystępną cenę. Czemu by też nie użyć poszewek? Jak widać, budżetowe możliwości niekoniecznie są tymi gorszymi, grunt to dobre wykorzystanie tego, czym dysponujemy.

Więcej szukaj na Studio Loko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *