Dlaczego to właśnie ława szklana, będzie dla Ciebie aż tak przydatna?

Aranżując wystrój mieszkania, dbamy zazwyczaj o to, aby jak najbardziej odpowiadał on naszym upodobaniom. Z drugiej strony, musi być również jak estetyczny i funkcjonalny, gdyż znacząco wpłynie to na komfort posługiwania się sprzętami obecnymi w domu. Dotyczy to w szczególności salonów, gdzie nie tylko toczy się codzienne życie rodzinne, ale również przyjmowani są goście. Pomoże w tym zakup takich mebli jak ławy szklane.

Przydatny dodatek do salonu

Ławy szklanesą bardzo estetycznymi sprzętami, które wykorzystuje się głównie w roli stolików kawowych lub gazetowych. Ich minimalistyczna forma sprawia, że idealnie pasują do niemal każdego rodzaju wnętrz. Z racji swoich relatywnie niewielkich rozmiarów, meble te nie zajmują zbyt wiele przestrzeni, jednak okazują się bardzo przydatne, gdy potrzebujemy miejsca, by gdzieś postawić filiżanki z herbatą, naczynia czy miski z przekąskami. Dzięki temu, ławy szklane idealnie sprawdzają się przy organizacji spotkań towarzyskich w mieszkaniu.

Jak odpowiednio dobrać ławę szklaną?

Wybierając ławę szklaną musimy się zastanowić, czy szukamy mebla o blacie bezbarwnym, mlecznym czy też zabarwionym na określony kolor. Również istotnym czynnikiem jest sposób wykonania sprzętu. Znajdziemy bowiem propozycje klasyczne, z drewnianymi nogami i szklanym blatem, sprzęty wykonane całkowicie ze szkła i wyroby o rozmaitych kształtach. Pamiętajmy, że wybrany mebel musi idealnie komponować się z wystrojem pomieszczenia, w którym się znajdzie. Tylko wówczas uzyskamy pożądany dla oka efekt. Musimy ponadto mieć na uwadze bezpieczeństwo domowników, szczególnie jeśli mamy małe dzieci, które mogą nieopatrznie przewrócić ławę lub uderzyć się o nią. Dlatego zawsze pilnujmy, czy nasze pociechy są bezpieczne, a wybierając ławę szklaną, sprawdźmy czy na pewno jest ona wykonana z dostatecznie mocnego szkła.

Odpowiednie dbanie o ławę

Mimo tego, że ławy są wykonane ze wzmocnionego szkła, to należy obchodzić się z nimi delikatnie. Nie kładźmy na nich przedmiotów, które mogą spowodować zarysowanie się blatu. Nie stawiajmy na nich przesadnie ciężkich przedmiotów, a już na pewno nie myślmy o wchodzeniu na nie (dlatego pilnujmy dzieci). Szczególną ostrożność należy zachować także przy przenoszeniu sprzętu. Czyszcząc szklaną powierzchnię, stosujmy zawsze odpowiednie środki czyszczące i szmatki wykonane z bezpiecznych dla szkła włókien.

Warto, czy nie warto?

„Ławy szklane są świetnym dodatkiem do każdego salonu. Idealnie nadają się jako elegancki stolik, który możemy wykorzystać podczas spotkań towarzyskich. Ponadto sama w sobie prezentuje wysokie walory i po prostu cieszy oko.”… podpowiada Edyta Madej- specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu meblowego Edinos.pl. Z drugiej strony, pamiętajmy, że trzeba o nią szczególnie dbać i należy się z nią obchodzić bardzo delikatnie. Wtedy na pewno nic złego się nie stanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *