Budowa domu alergika. Czy izolacja natryskowa eliminuje pleśń?

Nasilający się co roku poziom smogu, zmieniające się warunki klimatyczne i obniżona odporność organizmu skutkuje coraz wyższym ryzykiem występowania alergii zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Uczulenia dają się we znaki już nie tylko na świeżym powietrzu wiosną i latem, ale także w zamkniętych pomieszczeniach. Jeśli należysz do grupy osób wrażliwych na cząsteczki pleśni, grzybów czy porostów, już na etapie budowy domu powinieneś zadbać o swój przyszły komfort.

Ochrona przed kurzem. Czy wystarczy każdemu?

Problemy zdrowotne można skutecznie ograniczyć, dobierając odpowiednie materiały wykończeniowe. Wśród przyjaznych alergikom rozwiązań, wymienia się gładzie gipsowe (zamiast tradycyjnego tynku), tapety papierowe (zamiast winylowych), farby antyalergiczne czy okładziny korkowe o właściwościach antyseptycznych. To jednak sposoby jedynie na eliminację kurzu i pyłu. Jak zabezpieczyć domową przestrzeń także przed mikroorganizmami, które równie często przyczyniają się do występowania przykrych objawów uczuleniowych?

Izolacja natryskowa. Właściwości potwierdzone badaniami

W branży ociepleniowej coraz większą popularność zdobywa piana poliuretanowa. To mocna konkurencja dla tradycyjnych izolacji ze względu na znacznie niższy współczynnik przewodzenia ciepła, łatwość i szybkość aplikacji (piana poliuretanowa nakładana jest natryskowo) oraz niską nasiąkliwość. Ten ostatni czynnik, oprócz podwyższania skuteczności i wydłużania życia izolacji natryskowej, przyczynia się również do jej właściwości antyalergicznych.

Antyalergiczna piana poliuretanowa

Badania w tym zakresie przeprowadziła firma Crossin Insulations. Opracowując swój produkt, pianę natryskową PUR Crossin Attic Soft, przetestowała ją pod kątem rozwoju pleśni i grzybów w poliuretanowej warstwie izolacyjnej.

 Izolacja poddasza pianką poliuretanową Crossin

Wyniki okazały się jednoznaczne. Izolacja natryskowa PUR Crossin Attic Soft zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów zarówno na zewnątrz warstwy ociepleniowej, jak i wewnątrz jej struktury. Zapewnia to maksymalną redukcję alergenów i mikroorganizmów w powietrzu wewnątrz domu, a tym samym pozytywnie wpływa na jakość życia alergików. Biorąc pod uwagę, że izolacja wewnętrzna pozostaje zabudowana i niedostępna przez lata, wybór odpowiedniego i bezpiecznego dla zdrowia rozwiązania jest kluczowy, zwłaszcza, jeśli budujemy dom nie tylko dla siebie, ale i dla przyszłych pokoleń.

Wybierz izolację odpowiednią dla Ciebie

Przed Tobą ostatni etap budowy domu? Zastanawiasz się, jaki system ocieplenia domu wybrać? Skorzystaj z porady specjalisty. Umów się na bezpłatną konsultację i wycenę z ekspertem firmy Crossin Insulations i odkryj wszystkie zalety izolacji natryskowej. Zostaw swoje dane w formularzu kontaktowym, który dostępny na naszej stronie internetowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *