Dlaczego to właśnie ława szklana, będzie dla Ciebie aż tak przydatna?

Aranżując wystrój mieszkania, dbamy zazwyczaj o to, aby jak najbardziej odpowiadał on naszym upodobaniom. Z drugiej strony, musi być również jak estetyczny i funkcjonalny, gdyż znacząco wpłynie to na komfort posługiwania się sprzętami obecnymi w domu. Dotyczy to w szczególności salonów, gdzie nie tylko toczy się codzienne życie rodzinne, ale również przyjmowani są goście. Pomoże w tym zakup takich mebli jak ławy szklane.

Przydatny dodatek do salonu

Ławy szklanesą bardzo estetycznymi sprzętami, które wykorzystuje się głównie w roli stolików kawowych lub gazetowych. Ich minimalistyczna forma sprawia, że idealnie pasują do niemal każdego rodzaju wnętrz. Z racji swoich relatywnie niewielkich rozmiarów, meble te nie zajmują zbyt wiele przestrzeni, jednak okazują się bardzo przydatne, gdy potrzebujemy miejsca, by gdzieś postawić filiżanki z herbatą, naczynia czy miski z przekąskami. Dzięki temu, ławy szklane idealnie sprawdzają się przy organizacji spotkań towarzyskich w mieszkaniu.

Jak odpowiednio dobrać ławę szklaną?

Wybierając ławę szklaną musimy się zastanowić, czy szukamy mebla o blacie bezbarwnym, mlecznym czy też zabarwionym na określony kolor. Również istotnym czynnikiem jest sposób wykonania sprzętu. Znajdziemy bowiem propozycje klasyczne, z drewnianymi nogami i szklanym blatem, sprzęty wykonane całkowicie ze szkła i wyroby o rozmaitych kształtach. Pamiętajmy, że wybrany mebel musi idealnie komponować się z wystrojem pomieszczenia, w którym się znajdzie. Tylko wówczas uzyskamy pożądany dla oka efekt. Musimy ponadto mieć na uwadze bezpieczeństwo domowników, szczególnie jeśli mamy małe dzieci, które mogą nieopatrznie przewrócić ławę lub uderzyć się o nią. Dlatego zawsze pilnujmy, czy nasze pociechy są bezpieczne, a wybierając ławę szklaną, sprawdźmy czy na pewno jest ona wykonana z dostatecznie mocnego szkła.

Odpowiednie dbanie o ławę

Mimo tego, że ławy są wykonane ze wzmocnionego szkła, to należy obchodzić się z nimi delikatnie. Nie kładźmy na nich przedmiotów, które mogą spowodować zarysowanie się blatu. Nie stawiajmy na nich przesadnie ciężkich przedmiotów, a już na pewno nie myślmy o wchodzeniu na nie (dlatego pilnujmy dzieci). Szczególną ostrożność należy zachować także przy przenoszeniu sprzętu. Czyszcząc szklaną powierzchnię, stosujmy zawsze odpowiednie środki czyszczące i szmatki wykonane z bezpiecznych dla szkła włókien.

Warto, czy nie warto?

„Ławy szklane są świetnym dodatkiem do każdego salonu. Idealnie nadają się jako elegancki stolik, który możemy wykorzystać podczas spotkań towarzyskich. Ponadto sama w sobie prezentuje wysokie walory i po prostu cieszy oko.”… podpowiada Edyta Madej- specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu meblowego Edinos.pl. Z drugiej strony, pamiętajmy, że trzeba o nią szczególnie dbać i należy się z nią obchodzić bardzo delikatnie. Wtedy na pewno nic złego się nie stanie!

Dlaczego to właśnie ława szklana, będzie dla Ciebie aż tak przydatna?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *